X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Dobry Start" - 300 zł dla każdego ucznia. Niedługo początek składania wniosków

Ostatnia aktualizacja: 11.06.2018 08:10
- Ponieważ osób, które skorzystają z tego świadczenia jest 4 miliony 600 tysięcy, a rodzin, które złoży wnioski jest ponad 3 miliony 400 tysięcy, bardzo nam zależy, żeby tę informację rodzice mieli jak najwcześniej, żeby skorzystali również z tej możliwości składania wniosków drogą elektroniczną - mówiła na antenie radiowej Jedynki Elżbieta Rafalska. 
Audio
  • Minister tłumaczyła szczegóły proceduralne programy "Dobry Start" (Sygnały dnia/Jedynka)

Dziś rusza kampania informacyjno-promocyjna rządowego programu "Dobry Start" - 300 zł dla każdego ucznia. Program przewiduje, że rodziny otrzymają raz w roku 300 złotych na każde dziecko uczące się w szkole do ukończenia przez nie 20. roku życia.

- Dzisiaj z "Dobrym Startem" startujemy tak naprawdę w akcji informacyjnej, szeroko zakrojonej. Ministrowie, wiceministrowie w ośmiu województwach będą mieli swoje spotkania z kuratorami, dyrektorami szkół, pracownikami, którzy zajmują się wypłatą tych świadczeń. Akcja informacyjna jest tu niezwykle ważna - mówiła minister.

Podkreśliła, że aby otrzymać świadczenie, trzeba będzie złożyć wniosek. - Kto może otrzymać to świadczenie? Jest to świadczenie jednorazowe, przysługuje raz w roku, podkreślam - na wniosek, nie z automatu, nie z urzędu, będzie przysługiwało dziecku lub osobie uczącej się do 20. roku życia lub uczącej się do 24. roku życia w przypadku niepełnosprawnych dzieci lub osób uczących się - tłumaczyła Elżbieta Rafalska.

- Ponieważ osób, które skorzystają z tego świadczenia jest 4 miliony 600 tysięcy, a rodzin, które złoży wnioski jest ponad 3 miliony 400 tysięcy, bardzo nam zależy, żeby tą informację rodzice mieli jak najwcześniej, żeby skorzystali również z tej możliwości składania wniosków drogą elektroniczną - podkreśliła polityk. - Zachęcamy do tego, żeby składać te wnioski online - dodała.

Jak powiedziała Elżbieta Rafalska, im szybciej wniosek zostanie złożony, tym szybciej świadczenie wpłynie. - Te osoby, które złożą wnioski w lipcu i w sierpniu, będą miały wyprawkę wypłaconą w terminie do 30 września, wnioski składane później będą rozpatrywane w ciągu dwóch miesięcy - zaznaczyła minister.

"Wskaźnik dzietności na niespotykanym poziomie"

Prowadząca spytała także o oddziaływanie programu "500 plus" na społeczeństwo.

- Dzisiaj możemy już mówić o faktach. Jego efekty są widoczne, są potwierdzone. Mówią o tym dane GUS, które zarówno w 2016, jak i w 2017 potwierdzają to, że spada ubóstwo, skrajne ubóstwo w rodzinach wielodzietnych, również rodziców samotnie wychowujących dzieci, także dzieci niepełnosprawne. To są twarde dane - odpowiedziała minister.

- Dane demograficzne pokazują, że wskaźnik dzietności był w 2017 roku na niespotykanym od wielu wielu lat poziomie 1,45. Co prawda daleko mu jeszcze do wskaźnika, który nas by satysfakcjonował, ale to jest duża zmiana, bo ostatni wynosił 1,36 - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.   

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Katarzyna Gójska

Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny, pracy i polityki społecznej)

Data emisji: 11.06.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Elżbieta Rafalska: spodziewam się dobrych informacji dla emerytów

Ostatnia aktualizacja: 09.02.2018 09:29
- Najniższa emerytura może wzrosnąć o 29 złotych, a przeciętna nawet o 60 zł - mówiła w "Sygnałach dnia" minister rodziny, pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.
rozwiń zwiń