X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"Kocham. Nie piję". Alkohol w ciąży zabija

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2018 11:21
Zdecydowana większość kobiet ma świadomość, jakie są skutki spożywania alkoholu w czasie ciąży. Mimo to kolejne dane na ten temat zatrważają. Dlatego Rzecznik Praw Dziecka razem z Krajowym Centrum Kompetencji rozpoczął kampanię "Kocham. Nie piję".
Audio
  • Alkohol w ciąży. Nie ma bezpiecznej dawki (Sygnały dnia/Jedynka)
Najmniejsza dawka alkoholu może wyrządzić szkody w organizmie dziecka
Najmniejsza dawka alkoholu może wyrządzić szkody w organizmie dzieckaFoto: InnerVisionPRO/Shutterstock

Mitem jest, że istnieje minimalna bezpieczna dawka. Etanol przenika przez łożysko i dlatego każda dawka alkoholu może wywołać u dziecka FAS, czyli Alkoholowy Zespół Płodowy. Noworodek obarczony zespołem FAS ma gorsze szanse na rozwój w przyszłości. Dochodzi do uszkodzenia centralnego układu nerwowego, dlatego dzieci są z reguły bardzo rozdrażnione, płaczliwe, nieskoordynowane ruchowo, częsty jest zespół odstawienia, tzn. dzieci zachowują się jakby były na kacu. Według niektórych danych rocznie nawet 9 tys. dzieci w Polsce rodzi się z zespołem FAS.

Organizator kampanii Konrad Wojterkowski z Krajowego Centrum Kompetencji wyjaśnia, kto jest jej adresatem. – Z jednej strony kierujemy tę kampanię do kobiet, żeby uświadomić im, że pity przez nie alkohol jest zagrożeniem dla zdrowia i życia ich dzieci, a z drugiej strony do społeczeństwa, by przekonać je, że kobiety w ciąży należy chronić w szczególny sposób - powiedział.

Zapraszamy do wysłuchania materiału Patryka Michalskiego.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzili: Piotr GociekDaniel Wydrych

Materiał przygotował: Patryk Michalski

Data emisji: 13.06.2018

Godzina emisji: 6.33

abi/mg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Najbogatsi podzielą się pieniędzmi z niepełnosprawnymi?

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2018 10:28
Wprowadzenie tzw. daniny solidarnościowej to jedna z propozycji rządu adresowana do protestujących w Sejmie rodziców i opiekunów osób niepełnosprawnych.
rozwiń zwiń