Jacek Sasin: w sprawie suszy przedstawimy konkretne propozycje. Jesteśmy w stanie reagować

Ostatnia aktualizacja: 19.06.2018 08:19
- Widocznie uznał, że te osobiste powody są takie, że powinien tę misję zakończyć . To była decyzja pana ministra i powinniśmy tę decyzję uszanować - mówił o rezygnacji Krzysztofa Jurgiela ze stanowiska ministra rolnictwa Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów. 
Audio
  • Gościem radiowej Jedynki był Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów (Sygnały dnia/Jedynka)

Gość radiowej Jedynki pytany był m.in.o ewentualne "dalsze rezygnacje" wśród ministrów, po tym, jak prezes PiS Jarosław Kaczyński wyszedł ze szpitala. - Niewiele się zmieniło odkąd pan prezes opuścił szpital - podkreślił Jacek Sasin. - Pozostawał i pozostaje naszym liderem. Żyjemy w takich czasach, że to, iż ktoś jest w szpitalu nie oznacza, że jest odcięty od świata. Jesteśmy w kontakcie, konsultujemy ważne decyzje, prezes jest aktywny i obecny w polskiej polityce - dodał minister.

Jacek Sasin zauważył, że decyzja o rezygnacji ze stanowiska przez Krzysztofa Jurgiela, "była jego osobistą decyzją, autonomiczną". - Widocznie uznał, że te osobiste powody są takie, że powinien tę misję zakończyć . To była decyzja pana ministra i powinniśmy tę decyzję uszanować - powiedział. Minister dodał, że nowego ministra rolnictwa powinniśmy poznać w środę.

Jacek Sasin pytany był też o suszę, która ma wkrótce nadejść. - Niezależnie od nowego ministra, rząd się martwi. Już w zeszłym tygodniu podczas odprawy premiera Mateusza Morawieckiego z wojewodami ten temat był omawiany. Wojewodowie dostali informacje, jakie działania powinni podjąć. Czyli monitorować sytuację, przekazywać na bieżąco panu premierowi i ministrowi spraw wewnętrznych, któremu bezpośrednio podlegają, informacje o rozmiarach suszy. Ministerstwo rolnictwa też nie pozostaje bezczynne. Jesteśmy w stałym kontakcie z ministerstwem i wiceministrami. Jutro na posiedzeniu Rady Ministrów zostanie przedstawiona informacja ministerstwa rolnictwa o stanie suszy w Polsce. Zostaną też przedstawione propozycje konkretnych działań. Jesteśmy w stanie reagować szybko i skutecznie - podsumował polityk.

Jacek Sasin, zachęcony przez prowadzących, wytypował też wynik dzisiejszego meczu Polski z Senegalem. Według ministra, nasza reprezentacja zwycięży 2:1.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek i Daniel Wydrych

Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 19.06.2018

Godzina emisji: 7.16 

tjak/kh

Zapis rozmowy

Czytaj także

Minister rolnictwa Krzysztof Jurgiel składa rezygnację. Powody osobiste

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 12:44
Minister Krzysztof Jurgiel złożył w poniedziałek ze względów osobistych rezygnację ze stanowiska Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi - poinformowało biuro prasowe resortu rolnictwa.
rozwiń zwiń