Plebiscyt Nieprzeciętni 2018. Dziś poznamy laureata

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 10:00
- Podczas gali zagra nam dwoje jurorów: Pablopavo i Rosalie., no i wszystkiego się dowiemy - czy to będzie 18-latka czy 30-latek, niepełnosprawny sportowiec, naukowiec czy ktoś, kto pomaga innym - zapowiada Hanna Dołęgowska, redaktor naczelna Centrum Programów Wyspecjalizowanych Polskiego Radia.
Audio
  • Hanna Dołęgowska zaprasza na Galę Nieprzeciętnych 2018 (Sygnały dnia/Jedynka)
Hanna Dołęgowska
Hanna DołęgowskaFoto: Wojciech Kusiński/Jedynka

Kończący się dziś plebiscyt radiowej Czwórki ma wyłonić osobę, która w swoim życiu robi coś niezwykłego. W ubiegłym roku Nieprzeciętnym został Mateusz Zaremba, który wysłał pierwszą crowdfundingową misję balonową w stratosferę i wykonał rekonstrukcję satelity Lem, która trafiła na wystawę ONZ w Wiedniu.

- To akcja, w której Nieprzeciętnych zgłaszają słuchacze Czwórki, potem skromne, niewielkie jury wybiera najlepszą dziesiątkę i znów słuchacze głosują na tego, kto ma dostać tytuł - wyjaśnia Hanna Dołęgowska.

Konkurs kierowany jest do osób w wieku 18-35 lat. - To program dla młodych dorosłych, dla których skończył się okres nagród rektorskich czy czerwonych pasków na świadectwie i którzy nie startują w talent show. Za pracę, pasję, energię warto takich ludzi nagrodzić - podkreśla Dołęgowska.

W jury zasiadają Mateusz Damięcki, Hanna Dołęgowska, Grupa Filmowa Darwin, Otylia Jędrzejczak, Pablopavo, Rosalie., Karol Wójcicki i Mateusz Zaremba.

Gala rozpocznie się dziś (21.06) o godz. 18.00 i będzie transmitowana w serwisie internetowym Polskiego Radia.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Hanna Dołęgowska (redaktor naczelna Centrum Programów Wyspecjalizowanych Polskiego Radia)

Data emisji: 21.06.2018

Godzina emisji: 7.40

 mg/pj