X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Zbigniew Ziobro ws. GetBacku: działamy razem, by uchronić Polaków przed aferzystami

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 08:24
- Sprawa GetBacku to afera III RP i rząd na czele z premierem chcą tę sprawę wyjaśnić - powiedział gość "Sygnałów dnia", minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 
Audio
  • Zbigniew Ziobro o aferze GetBacku (Sygnały dnia/Jedynka)

Sąd Rejonowy dla Warszawy–Śródmieścia zdecydował we wtorek o zastosowaniu trzymiesięcznego aresztu wobec b. prezesa GetBack Konrada K. i współpracującego z nim Piotra B. Wcześniej Konrad K. i Piotr B. usłyszeli zarzuty w sprawie dotyczącej nieprawidłowości w spółce GetBack. Grozi im do 10 lat pozbawienia wolności.

- Zanim b. prezes GetBacku usłyszał zarzuty, opozycja zarzucała nam brak zaangażowania prokuratury, i że to afera PiS-u. Jeśli porównamy jednak działanie prokuratury ws. tej afery w porównaniu do rządów PO, to możemy zauważyć, że np. w kwestii Amber Gold minęły dwa lata i osiem miesięcy, zanim KNF-u złożył zawiadomienie. Całkowicie, więc zawaliła się teoria, że to my mamy coś na sumieniu. To afera III RP i rząd na czele z premierem chcą tę sprawę wyjaśnić - powiedział Zbigniew Ziobro.

Minister sprawiedliwości dodał, że "wymyślanie teorii przez opozycję nic tu nie wniesie". - Chodzi o to, żeby państwo polskie nie było teoretyczne, tylko działało w sposób praktyczny. Działamy razem, jak jedna drużyna, by uchronić Polaków przed aferzystami. Dlatego prowadzimy tak intensywne śledztwa. Takie były nasze deklaracje i zobowiązania i dlatego będziemy to realizować konsekwentnie. Państwo musi być skuteczne - powiedział Ziobro.

Jak przekazał Prokurator Generalny Zbigniew Ziobro, b. prezes GetBack Konrad K. usłyszał zarzuty: usiłowania wyłudzenia 250 mln zł z Polskiego Funduszu Rozwoju w kwietniu 2018 r., "wyrządzenia szkody majątkowej w wielkich rozmiarach" spółce GetBack w łącznej kwocie 23 mln zł, z której ponad 15 mln zł zostało przywłaszczonych przez podejrzanego, a także podania nieprawdy w raporcie giełdowym z 16 kwietnia 2018 r. Z kolei Piotr B. jest podejrzany o działanie w celu osiągnięcia korzyści majątkowej i wyrządzenia tym szkody na kwotę co najmniej 7 mln zł. 

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Zbigniew Ziobro (minister sprawiedliwości, prokurator generalny)

Data emisji: 25.06.2018

Godzina emisji: 7.40

koz/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zbigniew Ziobro o decyzji SN: uważam ten wyrok za bardzo zły. Mam nadzieję, że zostanie zmieniony

Ostatnia aktualizacja: 14.06.2018 16:04
- Sąd Najwyższy oddalił w czwartek kasację Prokuratora Generalnego w głośnej sprawie drukarza, który odmówił wydrukowania plakatów fundacji LGBT.  Mam nadzieję, że zostanie on zniwelowany, zmieniony poprzez orzeczenie Trybunału Konsytucyjnego - skomentował decyzję SN minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro. 
rozwiń zwiń