X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski: skutki suszy nie powinny już narastać

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2018 09:23
- Skutki suszy nie powinnny już narastać - zapewnił na antenie Jedynki minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski. Brak opadów, zwłaszcza w czerwcu, dotknął blisko 1/3 wszystkich upraw w Polsce. 
Audio
  • Minister rolnictwa o walce ze skutkami suszy (Sygnały dnia/Jedynka)

We wtorek minister rolnictwa apelował do gmin, by powoływały komisje szacujące straty spowodowane suszą. Podkreślał, że szacunki muszą być znane zanim rozpoczną się żniwa. W związku z przyspieszoną wegetacją żniwa w tym roku rozpoczną się wcześniej niż zwykle. Zdaniem gościa radiowej Jedynki konieczne jest oszacowanie strat w rolnictwie.

- Te ostatnie, intensywne opady sprawiły, że rośliny późnego zbioru, czyli np. kukurydza czy buraki cukrowe, nie powinny przynieść szczególnych strat. Natomiast to, co już zaschło, czyli chociażby zboża jare, są już praktycznie nie do odratowania - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski.

Minister rolnictwa dodał, że od wielu lat w Polsce istnieje program pomocy dla rolników dotkniętych skutkami suszy.- To jest pakiet różnych propozycji dający rolnikom wybór. Warto zaznaczyć, że nie tylko pieniądze są potrzebne w takich sytuacjach. Może być to także odroczenie spłaty kredytów czy niskoprocentowa pożyczka na zakup paszy.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek 

Gość: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 27.06.2018

Godzina emisji: 8.14

IAR/koz/mg

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Krzysztof Ardanowski zapowiedział pomoc rządu w związku z suszą

Ostatnia aktualizacja: 24.06.2018 14:18
Jak najszybsze uruchomienie pomocy dla rolników, których uprawy ucierpiały z powodu suszy zapowiedział w Szepietowie minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.
rozwiń zwiń