X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Suski o niepisanej umowie z Fransem Timmermansem. "To fake news"

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 09:50
- Niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej przypisują zasługi Donaldowi Tuskowi, szefowi Rady Europejskiej, jeśli chodzi o negocjacje z UE podczas ostatniego szczytu - mówił w audycji "Sygnały dnia" Marek Suski, szef gabinetu politycznego premiera. 
Audio
  • Marek Suski m.in. o nowych propozycjach Mateusza Morawieckiego (Sygnały dnia/Jedynka)

Według nieoficjalnych informacji podanych przez radio RMF FM Mateusz Morawiecki miał zawrzeć niepisaną umowę z Fransem Timmermansem dotyczącą zmian w Sądzie Najwyższym. Chodziło o to, by dać obu stronom czas na znalezienie wyjścia z konfliktu.

Sprawę skomentował w audycji "Sygnały dnia" Marek Suski, szef gabinetu premiera. - To jest tak samo jak z informacją dotyczącą tego, że Mateusz Morawiecki zawarł jakiś niepisany kontrakt z Angelą Merkel w trakcie unijnego szczytu. Myślę, że jest to próba podważenia sukcesu, jaki udało się osiągnąć wówczas polskiemu rządowi. Niektórzy politycy Platformy Obywatelskiej przypisują zasługi Donaldowi Tuskowi, szefowi Rady Europejskiej. Nic nie można poradzić na to, że "fake news" funkcjonuje w polityce - przekonywał Suski.

Szef gabinetu politycznego premiera odniósł się też do zapowiedzi Mateusza Morawieckiego odnośnie przekształcenia użytkowania wieczystego na pełną własność. Tą propozycją ma zająć się Parlament Europejski. - Konsekwencje tej decyzji - jeśli potoczą się zgodnie z oczekiwaniami pana premiera - będą bardzo pozytywne dla obywateli. Spowoduje choćby to, że osoba, która chce kupić mieszkanie w bloku, spółdzielni, gdzie było prawo wieczystego użytkowania i nie mogła zaciągnąć kredytu hipotecznego pod to mieszkanie, teraz będzie miała prościej - kontynuował polityk. - Myślę, że te przepisy zostaną uchwalone - podsumował.

Więcej w całej audycji Jedynki.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Marek Suski (szef gabinetu premiera)

Data emisji: 02.07.2018

Godzina emisji: 8.13

kad/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Premier o szczycie UE: naszym priorytetem jest dbałość o bezpieczeństwo Polaków

Ostatnia aktualizacja: 02.07.2018 09:05
- Doprowadziliśmy do przyjęcia czegoś, co jeszcze kilka miesięcy temu było niemal niemożliwe, potwierdziliśmy, że priorytetem dla rządu jest dbałość o bezpieczeństwo Polaków - oświadczył w wywiadzie dla tygodnika "Sieci" premier Mateusz Morawiecki odnosząc się do uzgodnień szczytu UE w sprawie migracji.
rozwiń zwiń