Arkadiusz Myrcha: nowe przepisy odnośnie wyborów do Parlamentu Europejskiego są złe, szkodliwe

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 09:25
- Te nowe przepisy odnośnie wyborów do Parlamentu Europejskiego są złe, szkodliwe, nie będziemy ich popierać. Prawo i Sprawiedliwość próbuje uszyć ordynację wyborczą pod swoje potrzeby - mówił na antenie radiowej Jedynki Arkadiusz Myrcha, poseł PO. 
Audio
  • Poseł PO uznał reformę ordynacji wyborczej do PE za "szkodliwą" (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Poseł PO uznał reformę ordynacji wyborczej do PE za "szkodliwą" (Jedynka/Sygnały dnia)

Wczoraj w radiowej Jedynce wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka stwierdził, że należy ukarać posłów opozycji, którzy nie przybyli na Zgromadzenie Narodowe z okazji 550-lecia polskiego parlamentaryzmu.

- Nie wiem nic na ten temat, ale nie dziwi mnie już ta gorliwość, zwłaszcza pana wicemarszałka Tyszki do karania posłów. Przypomnę, że tego dnia też nie siedzieliśmy w domu, wypełnialiśmy nasze obowiązki poselskie, przecież mieliśmy posiedzenia połączonych klubów poselskich PO i Nowoczesnej podczas których zostały wygłoszone wystąpienia dotyczące polskiego parlamentaryzmu, więc sumiennie wykonywaliśmy mandaty, które otrzymaliśmy od wyborców - zaznaczył Myrcha.

Prowadzący stwierdził, że z sojuszu PO i Nowoczesnej rodzi się nowa partia. - Koalicja Obywatelska to koalicja dwóch partii. Niedaleko szukać - w przypadku Zjednoczonej Prawicy mamy do czynienia z Prawem i Sprawiedliwością jak i dwiema pozostałymi partiami, więc to funkcjonowanie koalicji w polskiej polityce ma swoje tradycje - odpowiedział polityk PO. - przygotowujemy się do wyborów samorządowych, do europarlamentu, parlamentarnych, prezydenckich. Liczymy, że ta Koalicja Obywatelska z każdym miesiącem będzie się poszerzać, co już widzimy na przykładzie lokalnych porozumień - dodał.

Arkadiusz Myrcha skrytykował inicjatywę zmiany ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. - Te nowe przepisy odnośnie wyborów do Parlamentu Europejskiego są złe, szkodliwe, nie będziemy ich popierać. Prawo i Sprawiedliwość próbuje uszyć ordynację wyborczą pod swoje potrzeby. Próbuje zagwarantować i zabezpieczyć osoby, które będą chciały w tych eurowyborach wystartować - skomentował poseł PO.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.  

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadził: Piotr Gociek

Gość: Arkadiusz Myrcha (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 18.07.2018

Godzina emisji: 8.14

dcz/kb

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Witold Zembaczyński o koalicji Nowoczesnej z PO. "Mają prawo do swojego kandydata na prezydenta"

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 08:03
- Koalicja PO z Nowoczesną pozostawia dowolność w wyborach na prezydentów i burmistrzów. Tutaj nie ma żadnego ogólnopolskiego porozumienia - mówił poseł Nowoczesnej Witold Zembaczyński w "Sygnałach dnia" radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Który dzień najlepszy na wybory samorządowe? Premier ma czas do połowy sierpnia na wyznaczenie daty

Ostatnia aktualizacja: 17.07.2018 13:13
- Ten 21 października wydaje się taką datą najrozsądniejszą, choć wtedy druga tura wyborów przypadałaby rzeczywiście 4 listopada - mówił o dacie wyborów samorządowych na antenie radiowej Jedynki Paweł Rabiej (Nowoczesna). 
rozwiń zwiń