X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Anna Fotyga: Niemcy roszczą sobie prawo do wypowiadania się nt. sądownictwa innych krajów członkowskich

Ostatnia aktualizacja: 23.07.2018 08:20
- Wolałabym, żeby nie mówiono, że Niemcy ponoszą szczególną odpowiedzialność za Polskę. Za Polskę to my ponosimy odpowiedzialność a Niemcy ponoszą odpowiedzialność za wszystkie zbrodnie, które wyrządzili Polsce i Polakom - mówiła na antenie radiowej Jedynki Anna Fotyga, europosłanka Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Anna Fotyga stwierdziła, że wyprawa Małgorzaty Gersdorf do Niemiec była "skandaliczna" (Jedynka/Sygnał dnia)
Anna Fotyga
Anna FotygaFoto: Jacek Konecki/PR

- Sędziowie nie mają wojska; sędzia zawsze przegra z władzą; będę I prezesem na uchodźstwie - mówiła na piątkowej konferencji w Karlsruhe sędzia Małgorzata Gersdorf. Gersdorf przyjechała do Karlsruhe, by wygłosić wykład zatytułowany "Państwo prawa w Polsce - stracone szanse?". Wcześniej w tym niemieckim mieście wzięła udział w konferencji prasowej.

Anna Fotyga stwierdziła, że przyczyną "grillowania" Polski jest chęć pogłębionej integracji europejskiej w sądownictwie. - Jedną z moich obaw jest to, że właśnie chce nas się grillować z tego powodu, żebyśmy nie przeszkadzali w rozlicznych uzgodnieniach, np. w bardzo dynamicznie prowadzonym procesie integracji europejskiej we wszystkich sprawach, w tym w sądownictwie. Stąd, jak sądzę, taka awantura - podkreśliła.

Była szefowa MSZ uważa, że Niemcy "roszczą sobie prawo do wypowiadania się nt. sądownictwa innych krajów członkowskich". - I też musimy jedno pamiętać. Ta ostatnia, skandaliczna wyprawa pani Małgorzaty Gersdorf do Berlina i wypowiedzi przewodniczącej Trybunału w Karlsruhe i niemieckiego MSZ oznaczają, że Niemcy roszczą  sobie prawo do wypowiadania się ws. sądownictwa innych, suwerennych państw członkowskich. To już nie jest Komisja Europejska, tak jak się próbuje to pokazywać, stąd moje wcześniejsze poglądy. Timmermans i KE są tylko posłusznym wykonawcą - zaznaczyła Fotyga. - Niemcy muszą z całą pewnością wiedzieć, że nie mają takich kompetencji - dodała.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Anna Fotyga (europosłanka Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 23.07.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Suski: zachowanie pani Gersdorf jest niegodne sędziego. Reforma sądownictwa niezbędna

Ostatnia aktualizacja: 22.07.2018 11:53
- Zachowania pani Gersdorf są niegodne sędziego - ocenił szef gabinetu premiera Marek Suski, komentując wykład Małgorzaty Gersdorf wygłoszony w niemieckim Karlsruhe. Ocenił, że prosi ona Niemcy o interwencję, tak jak Wojciech Jaruzelski, gdy nie mógł sobie poradzić z "S", prosił o pomoc ZSRR.
rozwiń zwiń