X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Żaryn o prezydenckiej propozycji referendum: pytania są nieprecyzyjne

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 09:28
- Dwie kwestie są dla nas wątpliwe - powiedział senator Jan Żaryn na temat wniosku prezydenta o konsultacyjne referendum konstytucyjne. Senat ma dziś zdecydować, czy przyjąć wniosek i rozpisać referendum.
Audio
  • Jan Żaryn o głosowaniu w sprawie referendum: ostatecznej decyzji jeszcze nie podjąłem (Sygnały dnia)
Prof. Jan Żaryn
Prof. Jan ŻarynFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Według Jana Żaryna problematyczny jest termin proponowanego referendum, które miałoby się odbyć 10 i 11 listopada. Dodał, że Senat nie może zmienić tej daty, a jedynie "przyjąć tę wersję, albo odrzucić". Zdaniem senatora, najlepszą następną datą byłby 3 maja. 

Gość Piotra Goćka ma też wątpliwości co do niektórych pytań zawartych w ewentualnym ogólnokrajowym głosowaniu. - Niektóre pytania wydają się być tak nieprecyzyjne bądź wielokierunkowe jeśli chodzi o następstwa, że nie do końca panujemy nad ich materią - powiedział senator.

Dziś w drugim dniu posiedzenia, Senat wznowi o 10:00 prace nad prezydenckim wnioskiem o rozpisanie referendum. Prezydent Andrzej Duda chce, by 10 i 11 listopada Polacy odpowiedzieli na 10 pytań. Dotyczą one między innymi zmiany konstytucji, modelu rządów, systemu wyboru posłów czy konstytucyjnych gwarancji członkostwa Polski w NATO i Unii Europejskiej. Na razie jednak wniosek ma negatywną opinię senackiej komisji.

Początkowo dyskusja o referendum miała się odbyć wczoraj, jednak Senat na wniosek PiS zdecydował, że jako pierwszy rozpatrywany będzie pakiet nowelizujący ustawy sądowe.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Piotr Gociek

Gość: Jan Żaryn (Prawo i Sprawiedliwość)

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 8.14

msze/IAR/kb

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha w Senacie: zwracam się o zgodę na przeprowadzenie referendum

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 13:02
- Zwracam się do Wysokiej Izby z prośbą o pozytywne rozpatrzenie wniosku prezydenta i podjęcie decyzji o wyrażeniu zgody na przeprowadzenie referendum konsultacyjnego ws. zmian w konstytucji - powiedział w środę w Senacie wiceszef Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha.
rozwiń zwiń