Sidney Polak "Twarzą w twarz" z Marcinem Kusym

Ostatnia aktualizacja: 25.07.2018 15:39
Kilka lat temu zawojował polski rynek muzyczny płytą "Sidney Polak". Pięć lat później powstał "Cyfrowy styl życia". Dziś powraca po dziewięciu latach przerwy od ostatniej płyty, by zaprezentować swój trzeci krążek, który promowany jest przez utwór "Twarzą w twarz". W "Muzycznej Jedynce" gościliśmy Sidneya Polaka.
Audio
  • Sidney Polak "Twarzą w twarz". Premiera w PR1 (Muzyczna Jedynka)

Sidney wspomina, że mimo dużego sukcesu pierwszej płyty, jej początki nie były łatwe. Z wytwórni dostawał sygnały, że płyta się nie przyjmie, bo jest niedookreślona gatunkowo. Ostatecznie krążek potrzebował dwóch lat, by trafić w gusta muzyczne Polaków i wtedy też posypały się propozycje koncertów. Czy i tym razem będzie podobnie?

Gość Jedynki zapowiada, że album będzie mieszanką stylów, znajdujących się w "kotle twórczym" Sidneya. - Na płycie będzie reggae, piosenki folkowe, jest trochę mniej hip - hopu – mówił muzyk.

Sidney przyznaje, że dojrzał i będzie to miało odzwierciedlenie w piosenkach. Jakich tematów dotyka? Jaki tytuł płyty jest najprawdopodobniejszy? Kiedy premiera krążka? Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy, w której prezentujemy piosenki "Wyspa Man" (2009) i premierową "Twarzą w twarz".

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Sidney Polak (muzyk)

Data emisji: 25.07.2018

Godzina emisji: 13.21

abi/kb

 

Czytaj także

Jazzowy świat Judyty Pisarczyk

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 15:28
Przepustką do muzycznej kariery był dla niej Ladies’ Jazz Festival Gdynia 2017. Chociaż od tego wydarzenia minął już rok, to artystka zdażyła w tym czasie zagrać masę koncertów, w tym m.in. z legendarnym wokalistą jazzowym Bobbym McFerrinem. Dziś komponuje muzykę, pisze teksty do piosenek i ma na koncie debiutancką płytę. Czym jeszcze zaskoczy swoich fanów Judyta Pisarczyk?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Tadeusz Seibert stara się grać "inny" pop

Ostatnia aktualizacja: 18.07.2018 16:07
- Dużo mamy tego popu na rynku polskim i światowym, a chciałbym, żeby to mimo wszystko gdzieś tam było troszeczkę inne, żeby w tym wszystkim był Tadeusz Seibert i jakby to co mi gdzieś w duszy siedzi - mówi artysta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Reggaeside łączy bluesa i rocka z reggae

Ostatnia aktualizacja: 20.07.2018 15:51
Zespół Reggaeside wziął udział w Festiwalu Miry Kubasińskiej i ku ich zaskoczeniu udało się im ten festiwal wygrać. Choć Mira Kubasińska raczej kojarzy się z bluesem, a na imprezie przeważały zespoły bluesowo-rockowe.
rozwiń zwiń