Piotr Misiło o politycznych planach Ryszarda Petru: nic dwa razy się nie zdarza

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 09:40
- Ryszard Petru miał wszystkie narzędzia, aby w przyszłości zostać premierem RP, ale zmarnował swoją szansę - powiedział w "Sygnałach dnia" Piotr Misiło, komentując działania byłego lidera Nowoczesnej zmierzające do założenia nowego ugrupowania. 
Audio
  • Piotr Misiło o politycznej przyszłości Ryszarda Petru (Jedynka/Sygnały dnia)
Piotr Misiło w studiu radiowej Jedynki
Piotr Misiło w studiu radiowej JedynkiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Ryszard Petru ogłosił nowe otwarcie i oświadczył, że wkrótce przedstawi "rozsądny ekonomicznie, sprawiedliwy społecznie program demograficzny". Po wyborach samorządowych ma odbyć się kongres założycielski nowego ugrupowania i przedstawiona być jego nazwa. Jak plany Petru ocenia jego były współpracownik?

- Ryszard Petru miał wszystkie narzędzia, aby w przyszłości zostać premierem RP, ale zmarnował swoją szansę - stwierdził Piotr Misiło i podkreślił, że to właśnie Petru odszedł od ideałów Nowoczesnej.  - Odszedł z partii dlatego, że przegrał, a przegrał dlatego, że źle prowadził partię. Po prostu - ocenił poseł. W jego opinii wszystko, co mówi Petru jest pewną próbą wejścia po trzech latach do tej samej rzeki, a jako komentarz - jego zdanim - wystarczy zacytować słowa Wisławy Szymborskiej "nic dwa razy się nie zdarza". 

Zapytany, czy polityczna rozpoznawalność Ryszarda Petru i jego współpracowniczek nie sprawi jednak, że będzie on atrakcyjnym partnerem dla Koalicji Obywatelskiej w wyborach, Misiło odparł, że "jeśli chodzi o rozpoznawalność, to wielu Polaków jest rozpoznawalnych: Maryla Rodowicz, pani Rozenek". - Życzę Ryszardowi oczywiście absolutnie jak najlepiej, ale to, co zrobił w ostatnich miesiącach nie jest najlepszym rozwiązaniem w walce z PiS - powiedział polityk i podkreślił, że trzeba zrobić wszystko, aby odsunąć PiS od władzy. - Jeśli Ryszard Petru będzie umiał w tym pomoc, myślę że cała opozycja będzie chciała skorzystać z jego pomocy, ale musi to być rozsądna, konstruktywna, bardzo logiczna i przewidywalna pomoc - skonstatował. 

W audycji mówiono też o wycofaniu poparcia PO dla Kazimierza Ujazdowskiego we Wrocławiu przed wyborami samorządowymi oraz o reformie sądownictwa w kontekście działań stowarzyszeń sędziowskich i stanowiska prezydenta. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Piotr Misiło (poseł Nowoczesnej)

Data emisji: 27.07.2018

Godzina emisji: 8.15

fc/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Petru, Scheuring-Wielgus i Schmidt w nowym kole poselskim. "Zalążek przyszłej partii politycznej"

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2018 10:00
Liberalno-Społeczni - to nazwa nowego koła, które w piątek powołali byli posłowie Nowoczesnej: Ryszard Petru, Joanna Scheuring-Wielgus oraz Joanna Schmidt. Jak mówił Petru, nowe koło jest zalążkiem przyszłej partii politycznej, która będzie powołana tuż po wyborach samorządowych. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ryszard Petru wraca do gry? W grudniu ma być nowa partia i gotowy "Plan Naprawy Państwa"

Ostatnia aktualizacja: 17.06.2018 19:48
Kongres założycielski nowej partii Ryszarda Petru ma odbyć się na początku grudnia – dowiedziała się PAP. Stowarzyszenie b. lidera Nowoczesnej tworzy właśnie „Plan Naprawy Państwa”, czyli program nowego ugrupowania, alternatywny dla polityki PiS.
rozwiń zwiń