X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Protesty pod Sejmem i Pałacem Prezydenckim. "Radykalizacja jest wynikiem frustracji"

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 08:19
- Obywatele RP byli agresywni od początku. Myślę, że ta radykalizacja jest wynikiem frustracji. Nie udaje się zorganizować mas, to jest taka awangarda rewolucji. Jak grupa Lenina, czy coś takiego - mówił na antenie radiowej Jedynki prof. Zdzisław Krasnodębski, europoseł Prawa i Sprawiedliwości. 
Audio
  • Zdzisław Krasnodębski stwierdził, że Obywatele RP są jak grupa Lenina (Sygnały dnia/Jedynka)

W ostatnim tygodniu niemal codziennie odbywały się protesty przeciwne reformie sądownictwa, zarówno pod Sejmem, jak i pod Pałacem Prezydenckim. Skąd idzie najmocniejszy impuls do manifestacji antyrządowych. - Myślę, że partie się tylko dołączają. Środek napędzający jest w różnych organizacjach, takiej sieci organizacji (…). Ciągle wracamy do tego "ulica i zagranica", widać, że  to jest ze sobą sprzężone. To jest jedyna w zasadzie dla nich szansa - mówił prof. Zdzisław Krasnodębski.

- "Obywatele RP" byli agresywni od początku. Myślę, że ta radykalizacja jest wynikiem frustracji. Nie udaje się zorganizować mas, to jest taka awangarda rewolucji. Jak grupa Lenina, czy coś takiego - dodał.

Europoseł stwierdził, że protestującym wystarczyłoby kilka drastycznych zdjęć, żeby "udowodnić", że w Polsce jest dyktatura. - Brakuje empirycznych dowodów na istnienie dyktatury w Polsce, nie chodzi o to, żeby sprowokować zamieszki na dużą skalę, ale w Polsce wystarczy parę scen, czy zdjęć, które mogłyby być zamieszczone w mediach światowych, by w końcu powiedzieć, że jest tu opresywna władza - zaznaczył.

- Będziemy patrzyli na tę epokę, jak na epokę kompletnego absurdu, bo to co się wypisuje w mediach, które kiedyś uchodziły za poważne, jest zupełnie nie do pojęcia. Czy "The Economist", czy jakieś radio publiczne niemieckie, poplątanie z pomieszaniem. Co więcej, te media głównego nurtu rzekomo zwalczają "fake newsy" - stwierdził profesor Krasnodębski.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska 

Gość: Zdzisław Krasnodębski (europoseł Prawa i Sprawiedliwości)

Data emisji: 30.07.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prof. Zdzisław Krasnodębski: Unii Europejskiej przeszkadzają polskie reformy

Ostatnia aktualizacja: 20.11.2017 09:20
- Jeśli dokładnie wczytamy się w tę rezolucję, to w zasadzie mówi ona jedno: było dobrze, tak jak było; przyszedł jakiś nowy rząd i usiłuje coś zmienić - powiedział w "Sygnałach dnia" prof. Zdzisław Krasnodębski, eurodeputowany Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń