X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Obserwatorium na Pop Iwanie symbolem naukowej współpracy polsko-ukraińskiej

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 13:16
Na szczycie Pop Iwan w Czarnohorze odbyły się obchody osiemdziesiątej rocznicy otwarcia obserwatorium astronomiczno-meteorologicznego Uniwersytetu Warszawskiego.
Audio
  • Jubileusz polskiego obserwatorium na Ukrainie (Sygnały dnia/Jedynka)
Obserwatorium astronomiczno-meteorologiczne
Obserwatorium astronomiczno-meteorologiczne Foto: Igor Chus/Shutterstock

Dawny gmach obserwatorium jest rewitalizowany dzięki staraniom Studium Europy Wschodniej UW oraz Przykarpackiego Narodowego Uniwersytetu z Iwano-Frankiwska.

- Upamiętniamy obserwatorium, które nosiło imię Józefa Piłsudskiego. To dla nas bardzo ważne, bo Piłsudski był silnym orędownikiem współpracy polsko-ukraińskiej. Obserwatorium na Pop Iwanie jest symbolem współpracy, która się na nowo odradza na terenie zachodniej Ukrainy – powiedział Jerzy Kwieciński, minister inwestycji i rozwoju.

Jego zdaniem pomoc rozwojowa wspierająca rewitalizację obserwatorium jest o tyle ważna, że pobudza współpracę przede wszystkim na poziomie uniwersyteckim. - To nie tylko symbol polskiej przedwojennej myśli technicznej, ale również instytucja, z której będą korzystali naukowcy i studenci - dodał.

Dawne polskie obserwatorium na Pop Iwanie znajduje się na wysokości 2023 m n.p.m.

Więcej w nagraniu.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Materiał przygotował: Krzysztof Renik

Goście: Jerzy Kwieciński (minister inwestycji i rozwoju), dr Jan Malicki (dyrektor Studium Europy Wschodniej i inicjator odbudowy obserwatorium), prof. Ihor Cependa (rektor Przykarpackiego Uniwersytetu Narodowego im. Wasyla Stefanyka w Iwano-Frankiwsku), polscy turyści

Data emisji: 30.07.2018

Godzina emisji: 6.32

abi/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marszałka Józefa Piłsudskiego związki z Litwą

Ostatnia aktualizacja: 16.06.2018 18:25
W ostatniej przed wakacjami audycji z cyklu "Świat Kresów" wyruszyliśmy - w roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości - do miejsc związanych na dzisiejszej Litwie z osobą marszałka Józefa Piłsudskiego.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy na współczesnym Wołyniu istnieje pamięć o wydarzeniach lat 40.?

Ostatnia aktualizacja: 11.07.2018 08:59
Zbrodnia wołyńska była antypolską czystką etniczną, przeprowadzoną przez nacjonalistów ukraińskich, mającą charakter ludobójstwa, dokonana w latach 1943–1945. 
rozwiń zwiń