X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jan Ołdakowski o Powstaniu Warszawskim: Polacy zawsze biją się o swoją wolność

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 08:05
- Spór o Powstanie Warszawskie jest wpisany w dyskusję o tym, kim są Polacy - powiedział na antenie Jedynki dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Gość "Sygnałow dnia" opowiedział o wybuchu zrywu w stolicy.
Audio
  • Jan Ołdakowski o obchodach rocznicy Powstania Warszawskiego (Sygnały dnia/Jedynka)
Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego
Jan Ołdakowski, dyrektor Muzeum Powstania WarszawskiegoFoto: W. Kusiński/ PR

shutterstock powstanie warszawskie pomnik 1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

Jan Ołdakowski mówił o miejscach upamiętniających ludzi, którzy walczyli i ginęli w Powstaniu Warszawskim. W Warszawie wciąż pojawiają się nowe tablice na budynkach upamiętniające wojenne straty miasta. Obecnie jest ich już ponad 360. - Co roku walczymy o to, żeby pojawiły się nowe tablice - powiedział gość Jedynki.

Wśród obchodów rocznicy powstania przewidziany jest także koncert "Warszawiacy śpiewają (nie)zakazane piosenki". Wszyscy, którzy na niego przybędą, otrzymają śpiewnik i będą mógli wspólnie zaśpiewać ważne dla Polski i Warszawy piosenki. Koncert odbędzie się wieczorem na placu Piłsudskiego. - Zaczynamy bardziej entuzjastycznymi piosenkami, oddającymi nastrój pierwszych dni Powstania Warszawskiego, a kończymy bardziej sentymentalnymi, smutnymi - powiedział dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego zapraszając na wydarzenie.

Nie zabrakło pytania o ocenę Powstania Warszawskiego i spory wokół niego. - Zniszczenie stolicy było tak straszną ceną, że Polacy będą się spierać o swoją wizję państwa, o to jak powinniśmy funkcjonować jako wspólnota - powiedział Jan Ołdakowski. Dodał, że ma nadzieję, że to ostatnie polskie powstanie, i że "Polacy zrobią wszystko, by ich przyszłość była bezpieczna".

<<Powstanie Warszawskie - serwis specjalny>>

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Jan Ołdakowski (dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego)

Data emisji: 01.08.2018

Godzina emisji: 7:15

msze/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Ołdakowski: opaska na ramieniu Tysona to według powstańców profanacja

Ostatnia aktualizacja: 30.07.2018 21:54
Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego odniósł się na antenie Polsat News do wideo nagranego z okazji zbliżającej się 74. rocznicy Powstania Warszawskiego, na którym występuje były mistrz świata w boksie Mike Tyson. - Nie wolno nam nigdy zapomnieć o Powstaniu Warszawskim. Ci dzielni polscy bohaterowie są dla mnie prawdziwymi mistrzami - mówi na filmie legenda boksu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Prezydent: powstańcy warszawscy walczyli, bo chcieli wolności

Ostatnia aktualizacja: 31.07.2018 20:34
- Powstańcy warszawscy - wzorem poprzednich pokoleń - walczyli, bo chcieli wolności - podkreślił prezydent Andrzej Duda podczas uroczystego Apelu Poległych w przeddzień 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń