X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Mieczysław Janiszewski, przewodnik po Warszawie: 1 sierpnia jest warszawskim świętem zmarłych

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 10:46
– Trzeba pogodzić się z tym, że nie jest moją winą ani zasługą, że los temu miastu, w sam środek lata, wpisał takie smutne święto - powiedział w "Sygnałach dnia" Mieczysław Janiszewski, przewodnik po stolicy.
Audio
  • Mieczysław Janiszewski o znaczeniu powstania dla współczesnych warszawiaków (Sygnały dnia/Jedynka)
Mieczysław Janiszewski i Krzysztof Grzesiowski w plenerowym studiu Jedynki przy ul. Foksal 35
Mieczysław Janiszewski i Krzysztof Grzesiowski w plenerowym studiu Jedynki przy ul. Foksal 3/5Foto: Patryk Michalski/Polskie Radio

powstanie_pomnik1200.jpg
Powstanie Warszawskie - serwis specjalny

W dniu 74. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego rozmowa z Gościem odbyła się w studiu plenerowym Jedynki przy ulicy Foksal 3/5, gdzie w czasie powstania działał powstańczy szpital. Tędy powstańcy wycofywali się do Śródmieścia. Tutaj też była barykada. Kilkadziesiąt metrów dalej była druga linia obrony Powiśla. 

Mieczysław Janiszewski mówił w audycji, co dla warszawiaków oznacza data 1 sierpnia. – Trzeba pogodzić się z tym, że nie jest moją winą ani zasługą, że los temu miastu, w sam środek lata, wpisał warszawskie święto zmarłych. Zmarłych nie tylko ludzi, ale też zagubionych wspomnień, domów, ulic i wiele zakamuflowanych zdarzeń, które wtedy miały miejsce – mówił przewodnik.

Warszawa upamiętnia powstańców już od rana. Kulminacja uroczystości przypadnie na godzinę "W" - 17.00. Powstańcy, przedstawiciele najwyższych władz państwa i mieszkańcy Warszawy oddadzą hołd bohaterom stolicy przy pomniku Gloria Victis na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach. W całym mieście zawyją syreny alarmowe. 

<<Powstanie Warszawskie - serwis specjalny>>

Więcej w nagraniu. Zachęcamy do wysłuchania.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Mieczysław Janiszewski (przewodnik po Warszawie)

Data emisji: 01.08.2018

Godzina emisji: 8:15

IAR/abi/kb

  

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jan Ołdakowski o Powstaniu Warszawskim: Polacy zawsze biją się o swoją wolność

Ostatnia aktualizacja: 01.08.2018 08:05
- Spór o Powstanie Warszawskie jest wpisany w dyskusję o tym, kim są Polacy - powiedział na antenie Jedynki dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego. Gość "Sygnałow dnia" opowiedział o wybuchu zrywu w stolicy.
rozwiń zwiń