X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Artur Soboń: 300 lokalizacji w Polsce dla programu "Mieszkanie Plus"

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2018 08:53
- Zależy nam, żeby budowało się w Polsce więcej mieszkań i żeby były one tańsze - powiedział w radiowej Jedynce wiceminister rozwoju i inwestycji Artur Soboń.
Audio
  • Artur Soboń o specustawie mieszkaniowej i programie "Mieszkanie Plus" (Sygnały dnia/Jedynka)

Skrócenie czasu przygotowania inwestycji mieszkaniowej z 5 lat do roku oraz określenie standardów dla tych inwestycji - to cel specustawy mieszkaniowej, którą w środę podpisał prezydent Andrzej Duda. Specustawa będzie obowiązywać przez 10 lat. O jej szczegółach i programie Mieszkanie Plus mówił w "Sygnałach dnia" wiceminister rozwoju i inwestycji. 

Wiceminister inwestycji i rozwoju Artur Soboń poinformował, że w całej Polsce jest około 300 lokalizacji, które rządzący chcą uruchomić w ramach programu "Mieszkanie Plus". Wyjaśnił, że aby budować więcej i taniej, potrzebne są tańsze tereny, które są w dyspozycji np. PKP, Poczty Polskiej czy Agencji Rolnej. - Mamy 900 tys. ha rolnych w miastach - wskazał. Zwrócił też uwagę, że dzisiaj przygotowanie inwestycji może trwać nawet dużo dłużej niż 5 lat. Zaznaczył, że przekazanie ziemi i rozliczenie tej transakcji to dopiero pierwszy, łatwiejszy krok, ponieważ działka musi być wykorzystana zgodnie ze swoim przeznaczeniem, a wprowadzenie zmiany w planie zagospodarowania przestrzennego może trwać latami. 

Artur Soboń dodał, że nie ma możliwości realizowania dużych projektów mieszkaniowych na kilka tysięcy lokali bez porozumienia z samorządem np. w kwestii budowy pobliskich placówek edukacyjnych.  - Ta specustawa daje dobre ramy do współpracy z samorządem - ocenił. 

Jakie standardy urbanistyczne wpisano do ustawy? Czy budowa mieszkań na terenach poprzemysłowych jest bezpieczna? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Goście: Artur Soboń (wiceminister inwestycji i rozwoju)

Data emisji: 03.08.2018

Godzina emisji: 7.15

fc/abi

Zapis rozmowy

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

BGK Nieruchomości: współpraca z PKP i KOWR pozwoli zrealizować plan 100 tys. mieszkań

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2018 21:55
W przyszłym roku w budowie ma być 100 tys. mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Co zrobić żeby wykonać ten plan? 
rozwiń zwiń