X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

"BreastFit. Kobiecy biust. Męska sprawa"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2018 11:46
Pod takim hasłem już po raz trzeci Fundacja OnkoCafe zoragnizowała kampanię, skierowaną do mężczyzn. Uczy jak wspierać wtedy, gdy muszą stawić czoło chorobie partnerki, żony, matki czy przyjaciółki. 
Audio
  • Kampania skierowana do mężczyzn, aby wspierali partnerki w badania piersi (Sygnały dnia/Jedynka)
Nagrywania spotu NIEWIDZIALNE. BrestFit 2018
Nagrywania spotu NIEWIDZIALNE. BrestFit 2018Foto: Fundacja OnkoCafe/mat. prasowe

BreastFit to sztuka badania piersi i wspierania kobiet z rakiem piersi, w tym z chorobą zaawansowaną. Na stronie kampanii www.breastfit.onkocafe.pl znajdziemy także sekcję dedykowaną bliskim kobiet chorych na nowotwór piersi i odpowiedzi na wiele pytań, które mogą pojawić się wraz z diagnozą i chorobą, na każdym jej etapie.

Rocznie raka piersi wykrywa się u około 18 tysięcy kobiet. Zaawansowany rak piersi dotyka 30% kobiet, u których raka rozpoznano we wczesnym stadium. Diagnoza zaawansowanego raka piersi to nie tylko osobista tragedia, to także istotny problem społeczny z którym zmagają się również rodzina i bliscy pacjentki,

- Mężczyźni lepiej niż my same znają nasze piersi i my zachęcamy panów, by wspierali swe partnerki w badaniach. Mogą pomóc - mówi Magdalena Kuczmarska, psychoonkolog.

Bohaterki najnowszego spotu tegorocznej kampanii o swojej chorobie mówią otwarcie - to "zaawansowany rak piersi", przełamując tabu i rozpoczynając publiczną dyskusję nt. zaawansowanego raka piersi. Ich przesłanie jest proste: Od dziś nie chcemy być niewidzialne!Małgorzata Dogoda, pacjentka, przyznaje, że najgorsze w chorobie jest osamotnienie. Dlatego tak ważne było wsparcie ze strony psychologa. Z tym, że onkopsychologów, jest w całej Polsce około 50. Gość Jedynki przyznaje, że jak zachorowała nie wiedziała, że jest taka profesja. Lekarze o tym nie informują, a pacjenci obawiają  dopytywać. - A jest to bardzo dobra rzecz i na każdym oddziale powinien być psycholog - mówi.
się

III edycja kampanii objęta została Honorowym patronatem Małżonki Prezydenta RP Agaty Kornhauser - Dudy. Partnerem specjalnym kampanii jest Rzecznik Praw Pacjenta Bartłomiej Chmielowiec.

Posłuchaj nagrania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Magdalena Kuczmarska (psychoonkolog), Małgorzata Dogoda (pacjentka)

Data emisji: 4.08.2018

Godzina emisji: 8.15

ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Największy dramat Polski w walce z rakiem piersi

Ostatnia aktualizacja: 04.02.2015 04:02
Choć w Polsce na raka piersi choruje 3-4 razy mniej kobiet niż w Wielkiej Brytanii czy Szwecji, to prawdopodobieństwo wyleczenia mniejsze jest u nas. - To nasz największy dramat - komentuje prof. Tadeusz Pieńkowskiprof. Tadeusz Pieńkowski.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pokonaj Raka, zabierz go na szczyt

Ostatnia aktualizacja: 19.03.2016 14:30
Diablak Stegu Expedition to nie była zwykła wycieczka w góry. Na podbój "Babiej" ruszyli bowiem ludzie, którzy na co dzień zmagają się z nowotworem. Na szlaku wspierali ich himalaiści - Adam Bielecki i Jacek Czech.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O roli badań genetycznych w profilaktyce raka piersi

Ostatnia aktualizacja: 12.10.2017 19:10
Najstarsze doniesienie o rodzinnym raku piersi datuje się na ok. 100. rok naszej ery i pochodzi ono z literatury medycznej starożytnego Rzymu.
rozwiń zwiń