X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Minister rolnictwa o suszy: wypłacimy rolnikom ponad 800 mln zł

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 08:05
- Gdy tylko protokoły ws. skali zniszczeń dotrą do wojewodów, rozpoczniemy wypłatę pieniędzy w ramach wsparcia dla rolników poszkodowanych przez suszę - stwierdził na antenie Jedynki minister rolnictwa i rozwoju wsi Jan Krzysztof Ardanowski.
Audio
  • Minister rolnictwa o pomocy dla rolników poszkodowanych przez suszę (Sygnały dnia/Jedynka)

Pod koniec lipca rząd przyjął program wsparcia dla poszkodowanych przez suszę. Jego elementem jest finansowa pomoc z budżetu państwa w wysokości niemal 800 milionów złotych. Zdecydowana większość środków będzie przeznaczona na dopłaty do hektara uszkodzonych upraw (zniszczonych w minimum 30 procentach).

- W kwestii suszy przyjęliśmy odpowiednie rozwiązania prawne, mamy przygotowane pieniądze, ale dalej nie można nic zrobić, bo protokoły jeszcze nie dotarły do wojewodów. Mamy w budżecie zabezpieczone ponad 800 mln złotych. Czekamy, aby rozpocząć wypłatę pieniędzy. Tymczasem zachęcam rolników do szybszego szacowania strat - powiedział Jan Krzysztof Ardanowski. 

Minister rolnictwa zwrócił też uwagę na fakt, że "susza wypunktowała wszystkie błędy związane z gospodarką wodną". - Likwidacja małych oczek wodnych, czy brak wody do nawodnień to także przyczyny tej sytuacji. Musimy nauczyć się zarządzania wodą - dodał minister.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Jan Krzysztof Ardanowski (minister rolnictwa i rozwoju wsi)

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 7.15

koz/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak