X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Szczerski: decyzja prezydenta ws. ordynacji do PE najpóźniej do czwartku

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2018 09:10
Szef Gabinetu Politycznego Prezydenta Krzysztof Szczerski poinformował, że do czwartku należy się spodziewać decyzji prezydenta w sprawie ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Gość "Sygnałów Dnia" w radiowej Jedynce mówił, że Andrzej Duda analizuje teraz przepisy ustawy, przyjętej przez parlament. 
Audio
  • Krzysztof Szczerski o decyzji prezydenta ws. ordynacji wyborczej do PE (Sygnały dnia/Jedynka)

W ostatnim wywiadzie dla "Dziennika Gazety Prawnej" Andrzej Duda przyznał, że ma ogromne wątpliwości, czy nowa ordynacja powinna być częścią polskiego systemu prawnego. Jak dodał, "mocno skłania się w kierunku zablokowania tej propozycji". W ubiegły piątek przedstawiciele ugrupowań politycznych: Kukiz'15, PSL, Partii Razem oraz Prawicy Rzeczypospolitej - z inicjatywy stowarzyszenia Klub Jagielloński - skierowali do Andrzeja Dudy list z apelem o zawetowanie tej nowelizacji.

Gość "Sygnałów dnia" w radiowej Jedynce mówił, że Andrzej Duda analizuje teraz przepisy ustawy, przyjętej przez parlament. - Prezydent spotyka się w poniedziałek z czterema partiami, które są sygnatariuszami listu ws. ordynacji. Andrzej Duda chce wysłuchać ich argumentów. To będzie bardzo ważna rozmowa dla jego ostatecznej decyzji. Ta zapadnie najpóźniej do czwartku - powiedział Krzysztof Szczerski.

Dodał, że prezydentowi zależy przede wszystkim na tym, by dostęp do demokratycznej reprezentacji był szeroki. - Chodzi o to, by obywatele dokonywali wyboru w sposób swobodny, w czasie kampanii wyborczej i głosowania, a nie poprzez prawo, które te głosy będzie przeliczało - stwierdził Krzysztof Szczerski.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Goście: Krzysztof Szczerski (sekretarz stanu w kancelarii prezydenta)

Data emisji: 10.08.2018

Godzina emisji: 8.17

koz/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak