Rzecznik WOT: 130 żołnierzy uczestniczyło w Sztafecie 100-lecia Niepodległości

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 09:34
- W Sztafecie 100-lecia Niepodległości będzie uczestniczyło w sumie 130 żołnierzy - mówił w "Sygnałach dnia" ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. 
Audio
  • Ppłk Marek Pietrzak o Sztafecie 100-lecia Niepodległości (Sygnały dnia/Jedynka)
Żołnierze WOT
Żołnierze WOT Foto: www.mon.gov.pl/

Na sobotę na godzinę 14.30 zaplanowana jest Sztafeta 100-lecia Niepodległości. O tej inicjatywie mówił w audycji "Sygnały dnia" ppłk Marek Pietrzak, rzecznik prasowy dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej. 

- W tym roku po raz pierwszy chcemy w ten sposób oddać hołd bohaterom walki o niepodległość i w setną rocznicę tych wydarzeń przebiec wzdłuż Wisły 1100 km w ciągu czterech dni - mówił gość Polskiego Radia. 

Pietrzak podkreślił również, że w sztafecie będzie uczestniczyło 130 żołnierzy i pracowników Wojsk Obrony Terytorialnej. - Zostali oni podzieleni na dwa zespoły. Jeden z nich to południowy o kryptonimie "Źródło". W tej grupie bierze udział 73 żołnierzy. Mają oni około 73 godzin, aby dotrzeć do stolicy. Natomiast grupa "Ujście", która będzie biegła od północy, rozpoczyna swój bieg jutro o godzinie 8.00 w Mikoszewie - podsumował rzecznik.

Zachęcamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski, Daniel Wydrych 

Goście: Marek Pietrzak (rzecznik prasowy dowództwa Wojsk Obrony Terytorialnej)

Data emisji: 11.08.2018

Godzina emisji: 8.14

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Życie i pasje marszałka Józefa Piłsudskiego

Ostatnia aktualizacja: 11.08.2018 08:21
Józef Piłsudski to postać wielowymiarowa. Charyzmatyczny mąż stanu, wybitny strateg i jeden z twórców niepodległej Rzeczypospolitej. O biografii i życiowych pasjach tej wyjątkowej dla polskiej historii osoby rozmawiali goście audycji „Nos Kleopatry”.  
rozwiń zwiń