X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Marek Jurek: liczę, że ws. ordynacji do PE prezydent będzie obrońcą wolności

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 07:56
- System polityczny nie powinien utrudniać żadnemu obywatelowi, ani uprawnionemu środowisku startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego - stwierdził na antenie Jedynki europoseł Marek Jurek.
Audio
  • Marek Jurek o ewentualnym wecie prezydenta ws. ordynacji do PE (Sygnały dnia/Jedynka)

Przedstawiciele Kukiz'15, PSL, Partii Razem oraz Prawicy Rzeczypospolitej - z inicjatywy stowarzyszenia Klub Jagielloński - skierowali do prezydenta list z apelem o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Argumentują w nim, że nowela "zabetonuje scenę polityczną". Prezydent na poniedziałek zaprosił sygnatariuszy listu na spotkanie. 

- To bardzo ważne, że do tego spotkania dochodzi. To kapitalny przykład dialogu społecznego i tego, że prezydent dotrzymuje słowa w kwestii deklaracji o rozmowie ze społeczeństwem i siłami politycznymi - stwierdził Marek Jurek.

Europoseł dodał, że "system polityczny nie powinien utrudniać żadnemu obywatelowi, ani uprawnionemu środowisku startu w wyborach". - Prezydent jest najwyższym strażnikiem suwerenności i obrońcą wolności. Jego interwencja w tej sprawie jest potrzebna. Mam nadzieje, że nie wyrazi zgody na tę ustawę - powiedział Marek Jurek.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Gość: Marek Jurek (europoseł, Prawica RP)

Data emisji: 13.08.2018

Godzina emisji: 7.15

koz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: prezydent skłania się do zawetowania ordynacji do PE, trwają analizy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 06:55
- Prezydent Andrzej Duda skłania się do zawetowania zmian w ordynacji do PE. Jesteśmy na etapie analizy przeprowadzanej przez ekspertów - powiedział prezydencki minister Paweł Mucha. Przypomniał, że w poniedziałek prezydent wysłucha argumentów przeciwników zmian w przepisach wyborczych do PE.
rozwiń zwiń