Marek Jurek: liczę, że ws. ordynacji do PE prezydent będzie obrońcą wolności

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 07:56
- System polityczny nie powinien utrudniać żadnemu obywatelowi, ani uprawnionemu środowisku startu w wyborach do Parlamentu Europejskiego - stwierdził na antenie Jedynki europoseł Marek Jurek.
Audio
  • Marek Jurek o ewentualnym wecie prezydenta ws. ordynacji do PE (Sygnały dnia/Jedynka)

Przedstawiciele Kukiz'15, PSL, Partii Razem oraz Prawicy Rzeczypospolitej - z inicjatywy stowarzyszenia Klub Jagielloński - skierowali do prezydenta list z apelem o zawetowanie nowelizacji Kodeksu wyborczego, dotyczącej ordynacji do Parlamentu Europejskiego. Argumentują w nim, że nowela "zabetonuje scenę polityczną". Prezydent na poniedziałek zaprosił sygnatariuszy listu na spotkanie. 

- To bardzo ważne, że do tego spotkania dochodzi. To kapitalny przykład dialogu społecznego i tego, że prezydent dotrzymuje słowa w kwestii deklaracji o rozmowie ze społeczeństwem i siłami politycznymi - stwierdził Marek Jurek.

Europoseł dodał, że "system polityczny nie powinien utrudniać żadnemu obywatelowi, ani uprawnionemu środowisku startu w wyborach". - Prezydent jest najwyższym strażnikiem suwerenności i obrońcą wolności. Jego interwencja w tej sprawie jest potrzebna. Mam nadzieje, że nie wyrazi zgody na tę ustawę - powiedział Marek Jurek.

Zachęcamy do wysłuchania całej audycji.

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Rozmawiał: Henryk Szrubarz

Gość: Marek Jurek (europoseł, Prawica RP)

Data emisji: 13.08.2018

Godzina emisji: 7.15

koz/kh

Zapis rozmowy

Czytaj także

Paweł Mucha: prezydent skłania się do zawetowania ordynacji do PE, trwają analizy

Ostatnia aktualizacja: 13.08.2018 06:55
- Prezydent Andrzej Duda skłania się do zawetowania zmian w ordynacji do PE. Jesteśmy na etapie analizy przeprowadzanej przez ekspertów - powiedział prezydencki minister Paweł Mucha. Przypomniał, że w poniedziałek prezydent wysłucha argumentów przeciwników zmian w przepisach wyborczych do PE.
rozwiń zwiń