PSL popiera prezydenta w kwestii zawetowania ustawy o ordynacji wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 10:46
- Jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego, nie jest konieczne, by odbierać Polakom możliwość dokonania wyboru - mówił w audycji "Sygnały dnia" szef sztabu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski. Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzianego przez prezydenta Andrzeja Dudę weta ws. ustawy zmieniającej ordynację. 
Audio

Polityk PSL oświadczył, że zgadza się z opinią, że tę ustawę zawetować trzeba. Prezydent od jakiegoś czasu deklaruje, że skłania się ku właśnie takiemu rozwiązaniu.

- Zaproponowany przez grupę posłów PiS projekt ordynacji, był ordynacją wykluczającą, która uniemożliwiała wzięcie pod uwagę preferencji wyborczych innych wyborców niż tych, którzy głosują na PiS i PO - mówił Zgorzelski.

Kontynuując, określił wprowadzenie tych zmian jako "zabetonowanie" areny politycznej przez dwie wiodące partie. 

- Jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego, nie jest konieczne, by odbierać Polakom możliwość dokonania wyboru. Obniżanie i podwyższanie progu ma sens, kiedy dotyczy zbudowania jakiejś jedności parlamentarnej - ocenił poseł.

W audycji poruszono również temat założeń programowych Polskiego Stronnictwa Ludowego przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Piotr Zgorzelski (szef sztabu wyborczego PSL)

Data emisji: 16.08.2018

Godzina emisji: 8.16

kp/kh

Zapis rozmowy

Czytaj także

Marek Jakubiak: złożymy propozycję zmian przepisów ws. ordynacji wyborczej do PE

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 09:32
Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży propozycję zmiany przepisów dotyczących zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Gość "Sygnałów Dnia" w radiowej Jedynce mówił, że ewentualne zmiany nie obejmowałyby najbliższych wyborów do PE w 2019 roku. 
rozwiń zwiń