X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

PSL popiera prezydenta w kwestii zawetowania ustawy o ordynacji wyborczej

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 10:46
- Jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego, nie jest konieczne, by odbierać Polakom możliwość dokonania wyboru - mówił w audycji "Sygnały dnia" szef sztabu wyborczego Polskiego Stronnictwa Ludowego, Piotr Zgorzelski. Polityk odniósł się w ten sposób do zapowiedzianego przez prezydenta Andrzeja Dudę weta ws. ustawy zmieniającej ordynację. 
Audio

Polityk PSL oświadczył, że zgadza się z opinią, że tę ustawę zawetować trzeba. Prezydent od jakiegoś czasu deklaruje, że skłania się ku właśnie takiemu rozwiązaniu.

- Zaproponowany przez grupę posłów PiS projekt ordynacji, był ordynacją wykluczającą, która uniemożliwiała wzięcie pod uwagę preferencji wyborczych innych wyborców niż tych, którzy głosują na PiS i PO - mówił Zgorzelski.

Kontynuując, określił wprowadzenie tych zmian jako "zabetonowanie" areny politycznej przez dwie wiodące partie. 

- Jeśli chodzi o wybory do Parlamentu Europejskiego, nie jest konieczne, by odbierać Polakom możliwość dokonania wyboru. Obniżanie i podwyższanie progu ma sens, kiedy dotyczy zbudowania jakiejś jedności parlamentarnej - ocenił poseł.

W audycji poruszono również temat założeń programowych Polskiego Stronnictwa Ludowego przed nadchodzącymi wyborami samorządowymi. Zapraszamy do słuchania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Piotr Zgorzelski (szef sztabu wyborczego PSL)

Data emisji: 16.08.2018

Godzina emisji: 8.16

kp/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Marek Jakubiak: złożymy propozycję zmian przepisów ws. ordynacji wyborczej do PE

Ostatnia aktualizacja: 14.08.2018 09:32
Poseł Kukiz'15 Marek Jakubiak zapowiedział, że jego ugrupowanie złoży propozycję zmiany przepisów dotyczących zmian w ordynacji wyborczej do Parlamentu Europejskiego. Gość "Sygnałów Dnia" w radiowej Jedynce mówił, że ewentualne zmiany nie obejmowałyby najbliższych wyborów do PE w 2019 roku. 
rozwiń zwiń