X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Weto prezydenta ws. PE. Czesław Mroczek: nie chcemy korzystać z nieuczciwych przepisów

Ostatnia aktualizacja: 17.08.2018 07:58
- Komitet wyborczy, który uzyskałby 12, 14 proc., to w polskich warunkach jest około 2 miliony głosów, nie otrzymałby nawet jednego mandatu. Głosujący na kandydatów tego komitetu nie otrzymaliby nic, mało tego, ich głosy trafiłyby do PiS-u - mówił o zawetowanej przez prezydenta ordynacji do PE na antenie radiowej Jedynki Czesław Mroczek, poseł PO. 
Audio
  • - Nie chcemy czerpać korzyści z nieuczciwych przepisów - mówił Czesław Mroczek (Jedynka/Sygnały dnia)

- Odmawiam jej podpisania i zwracam tę ustawę Sejmowi do ponownego jej rozpatrzenia z kilku względów - powiedział wetując wczoraj nową ordynację do PE Andrzej Duda. Weto oznacza, że nowelizacja wraca do Sejmu, który może odrzucić sprzeciw prezydenta, ale potrzebna jest do tego większość 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. 

Zmiany przygotowane przez Prawo i Sprawiedliwości zakładają, że w każdym z okręgów wybieranych będzie co najmniej trzech europosłów. Dotychczasowe przepisy nie regulowały tej liczby, a mandaty przechodziły między regionami. 

Prowadzący audycję Piotr Gociek spytał, jaki jest stosunek byłego wiceszefa MON do weta prezydenta ws. ordynacji w wyborach do PE.

Czesław Mroczek nie krył satysfakcji z decyzji Andrzeja Dudy. - Jestem zadowolony. Wszystko wskazuje na to, że weto nie zostanie odrzucone. Nie wejdą w życie przepisy niedobre, złe po prostu. Przepisy, które tak naprawdę pozbawiałyby głosu setek tysięcy, milionów nawet ludzi, dlatego że w tej zmianie podniesiono istotnie próg wyborczy. Eksperci szacowali, że realny prób wyborczy wyniósłby kilkanaście procent - podkreślił poseł PO.

- Komitet wyborczy, który uzyskałby 12, 14 proc., to w polskich warunkach jest około 2 miliony głosów, nie otrzymałby nawet jednego mandatu. Głosujący na kandydatów tego komitetu nie otrzymaliby nic, mało tego, ich głosy trafiłyby do PiS-u - dodał.

Na zmianie ordynacji zyskałyby największe partię, również PO. - Od początku mówiliśmy, że nie chcemy czerpać korzyści płynących z tej nieuczciwości. Nie chcemy korzystać z tych nieuczciwych przepisów, głosowaliśmy przeciwko tej zmianie - stwierdził polityk.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Goście: Czesław Mroczek (poseł PO)

Data emisji: 17.08.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Andrzej Duda zawetował nową ordynację do Parlamentu Europejskiego

Ostatnia aktualizacja: 16.08.2018 13:45
- Odmawiam jej podpisania i zwracam tę ustawę Sejmowi do ponownego jej rozpatrzenia z kilku względów - powiedział Andrzej Duda. Weto oznacza, że nowelizacja wraca do Sejmu, który może odrzucić sprzeciw prezydenta, ale potrzebna jest do tego większość 3/5 głosów w obecności co najmniej połowy ustawowej liczby posłów. 
rozwiń zwiń