X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Nadwyżka budżetowa? Jacek Sasin: zmierzamy w tym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 08:01
- W liczbach bezwzględnych tylko raz deficyt był nieco niższy od tego, natomiast w stosunku do PKB jest to najniższy deficyt w III RP - mówił na antenie radiowej Jedynki szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
Audio
  • Jacek Sasin mówił, że przewidywany deficyt na 2019 rok będzie najniższym w historii III RP (Jedynka/Sygnał dnia)

Wzrost PKB o 3,8 procent i średnioroczna inflacja na poziomie 2,3 procent - to główne założenia, zawarte we wstępnym projekcie budżetu na przyszły rok. Projekt przyjął rząd na wtorkowym posiedzeniu. Zwraca uwagę zwłaszcza planowany maksymalny deficyt budżetowy, który ma być sporo niższy niż w ostatnich latach.

Prowadzący zwrócił uwagę, że wiele państw nie tylko zmniejsza deficyty, ale ma nawet nadwyżkę budżetową. - My też zmierzamy w tym kierunku. Proszę zobaczyć, że od początku rządów Prawa i Sprawiedliwości deficyt budżetowy jest z roku na rok coraz mniejszy. Startowaliśmy od tego poziomu, który pozostawili nam nasi poprzednicy, czyli grubo ponad 60 miliardów złotych deficytu. My każdego roku obniżamy tę prognozę, W roku przyszłym ma to być 28,5 miliarda, rzeczywiście rekordowo niski deficyt - stwierdził Jacek Sasin.

- W liczbach bezwzględnych tylko raz deficyt był nieco niższy od tego, natomiast w stosunku do PKB jest to najniższy deficyt w III RP - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

 ***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek 

Gość: Jacek Sasin (szef Komitetu Stałego Rady Ministrów)

Data emisji: 22.08.2018

Godzina emisji: 7.13

dcz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jacek Sasin: sytuacja jest dobra, ale to nie oznacza, że możemy rozdawać pełnymi garściami

Ostatnia aktualizacja: 05.04.2018 09:48
- Od początku zapowiadaliśmy, że jeżeli będzie dobra sytuacja budżetu to będziemy chcieli rozwijać program 500+, tak jak inne programy społeczne - powiedział w czwartek szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
rozwiń zwiń