Budżet 2019. Elżbieta Rafalska: mamy zabezpieczone środki na emerytury matczyne

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 08:21
- Mamy zabezpieczone środki na zapowiadane emerytury matczyne, one są dziś ujęte w rezerwie. Koszt tego programu to 915 tysięcy, to są nasze szacunki - mówiła na antenie radiowej Jedynki Elżbieta Rafalska, minister rodziny, pracy i polityki społecznej. 
Audio
  • Minister rodziny stwierdziła, że budżet na przyszły rok jest "prospołeczny" (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Minister rodziny stwierdziła, że budżet na przyszły rok jest "prospołeczny" (Sygnały dnia/Jedynka)

Rząd przyjął projekt budżetu na 2019 rok.

- To jest dobry budżet, ale to jest też budżet w czasie wzrostu gospodarczego, znakomitej sytuacji na rynku pracy. Na pewno jest to budżet prospołeczny. Budżet 2019 roku jest na pewno budżetem solidaryzmu społecznego. On nie ma tylko społecznych akcentów, jest także budżetem inwestycyjnym - mówiła Elżbieta Rafalska.

- Ja mogę być spokojna o realizację projektów, programów społecznych. One są zabezpieczone. Część z nich ma charakter obowiązkowy, obligatoryjny. Prawo zobowiązuje do sfinansowania, pełnego zabezpieczenia tych wydatków, mówię tu o programie "Rodzina 500 plus" czy kolejny rok pojawienia się wyprawki szkolnej "Dobry Start" - dodała.   

Polityk stwierdziła, że w budżecie są także zabezpieczone środki na zapowiadane przez Prawo i Sprawiedliwość emerytury dla matek, które urodziły co najmniej czwórkę dzieci. - Mamy zabezpieczone środki na zapowiadane emerytury matczyne, one są dziś ujęte w rezerwie. Koszt tego programu to 915 tysięcy, to są nasze szacunki - podkreśliła minister rodziny.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

 ***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek 

Gość: Elżbieta Rafalska (minister rodziny)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 7.14

dcz/kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

MRPiPS: złożono ponad 326 tys. wniosków o świadczenie "300 plus". Najwięcej na Mazowszu

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 15:27
Od 1 lipca drogą elektroniczną złożono już 326,4 tys. wniosków o świadczenie "Dobry start" - poinformowało w środę Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Najwięcej osób skorzystało z tej możliwości w woj. mazowieckim.
rozwiń zwiń