X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Teresa Czerwińska: deficyt budżetowy na przyszły rok najniższy od 2009 roku

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 08:44
- Stopniowo redukujemy deficyt, stopniowo z jego wielkości schodzimy, korzystając z dobrej koniunktury czyli dokonując konsolidacji fiskalnej - mówi w"Sygnałach dnia" minister finansów. 
Audio
  • Teresa Czerwińska o deficycie budżetowym (Sygnały dnia/Jedynka)

W projekcie budżetu państwa na przyszły rok przyjętym przez Radę Ministrów zakłada się, że deficyt budżetowy sięgnie 28,5 miliarda złotych. Założono również, że wzrost gospodarczy w 2019 roku wyniesie 3,8 procent. Średnioroczną inflację zapisano na poziomie 2,3 procent, a bezrobocie rejestrowane na koniec roku ma wynieść 5,6 procent. 

Teresa Czerwińska powiedziała, że deficyt budżetowy zaplanowany w przyszłorocznym budżecie państwa będzie najniższy od 2009 roku. Minister finansów podkreśliła także, że patrząc na sytuację finansową poszczególnych krajów należy brać pod uwagę nie tylko deficyt budżetowy, ale również zadłużenie. 

- Jeśli dobrze pamiętam, 12 krajów w Unii Europejskiej to kraje, które mają nadwyżkę ale 50 procent z tych krajów ma o wiele większy dług niż Polska - zaznacza rozmówczyni Piotra Goćka. - Jeśli chodzi o dług sektora instytucji rządowych, samorządowych, to jest dług wykonany na poziomie 50,6 procent w roku 2017 i 1.7 punktu procentowego schodzimy z długiem w roku 2019. Mamy zatem bardzo niski dług, jak na średnie standardy jeśli chodzi o Unię Europejską - dodaje. 

Teresa Czerwińska mówiła także o wydatkach rozwojowych planowanych w budżecie na 2019 rok oraz o zmianach w systemie podatkowym. Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

 ***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek 

Gość: Teresa Czerwińska (minister finansów)

Data emisji: 23.08.2018

Godzina emisji: 7.39 

kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Nadwyżka budżetowa? Jacek Sasin: zmierzamy w tym kierunku

Ostatnia aktualizacja: 22.08.2018 08:01
- W liczbach bezwzględnych tylko raz deficyt był nieco niższy od tego, natomiast w stosunku do PKB jest to najniższy deficyt w III RP - mówił na antenie radiowej Jedynki szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
rozwiń zwiń