X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Rząd zignoruje orzeczenie TSUE? Dworczyk: mam nadzieję, że do takiej konfrontacji nie dojdzie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 07:48
- Ta konfrontacja byłaby szkodliwa nie tylko dla Polski, ale i dla Unii Europejskiej - odniósł się w radiowej Jedynce do wypowiedzi Jarosława Gowina o ewentualnym zignorowaniu przez rząd orzeczenia TSUE szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. 
Audio
  • Szef KPRM zaznaczył, że słowa Jarosława Gowina nie są oficjalnym stanowiskiem rządu (Sygnały dnia/Jedynka)

Wicepremier Jarosław Gowin powiedział w wywiadzie dla "Do Rzeczy": "Jeżeli Trybunał Sprawiedliwości UE dopuści się precedensu i usankcjonuje zawieszenie prawa przez Sąd Najwyższy, to nasz rząd zapewne nie będzie miał innego wyjścia jak doprowadzić do drugiego precedensu, czyli zignorować orzeczenie TSUE jako sprzeczne z Traktatem Lizbońskim".

Michał Dworczyk powiedział w radiowej Jedynce, że to słowa Gowina, a nie oficjalne stanowisko rządu. - Na razie jest to wypowiedź pana premiera Gowina, natomiast mam nadzieję, że do takiej konfrontacji nie dojdzie. To byłby rzeczywiście absolutny precedens. Żaden organ w Polsce, żadna instytucja w Polsce nie ma prawa do zawieszania uchwalonej przez parlament i podpisanej przez prezydenta ustawy. Trybunał Konstytucyjny może co najwyżej stwierdzić niezgodność z prawem uchwalonego prawa, ale również nie może zawiesić obowiązującej ustawy. W związku z tym SN również nie posiada takiego prawa - podkreślił Michał Dworczyk.

– Jak mówię, mam nadzieję, że to takiej konfrontacji nie dojdzie, ponieważ byłaby ona szkodliwa nie tylko dla Polski, ale i dla Unii Europejskiej (…). Trzeba wierzyć, że wszystkie instytucje będą tu zachowywać się racjonalnie - dodał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska 

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 27.08.2018

Godzina emisji: 7.15

dcz/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: sędziowie nie mogą być sędziami we własnych sprawach

Ostatnia aktualizacja: 23.08.2018 09:50
- Jeszcze jako minister sprawiedliwości uważałem, że potrzebna jest jakaś forma zwiększenia nadzoru etyczno-dyscyplinarnego nad środowiskiem sędziowskim - powiedział gość "Sygnałów dnia", wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jarosław Gowin: rząd może zignorować stanowisko Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 07:59
- Zmiany, które wprowadzamy obecnie w sądownictwie, mają charakter przejściowy - one są pomostem, który ma nas doprowadzić do nowego ładu wymiaru sprawiedliwości ufundowanego na nowej konstytucji - mówi w wywiadzie dla "Do Rzeczy" Jarosław Gowin. Wicepremier twierdzi też, że rząd może zignorować orzeczenie Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.
rozwiń zwiń