Wojciech Kolarski: podczas Narodowego Czytania będzie rekord

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 09:17
- Będzie rekord podczas Narodowego Czytania "Przedwiośnia" - zapowiedział Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta. 
Audio
  • Wojciech Kolarski o Narodowym Czytaniu "Przedwiośnia" (Sygnały dnia/Jedynka)
Wojciech Kolarski
Wojciech KolarskiFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

W ponad 2800 miejscach na całym świecie odbędzie się dziś Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego. O tym wydarzeniu mówił w "Sygnałach dnia" Wojciech Kolarski, minister w Kancelarii Prezydenta. 

- Narodowe czytanie ma zawsze dwa wymiary. Pierwszy - warszawski, gdzie odbywa się ono w Ogrodzie Saskim. Również znakomici aktorzy będą czytać tę lekturę. Natomiast w całej Polsce i w kilkudziesięciu krajach na świecie - od tego momentu - Polacy będą spotykać się nad wspólną lekturą - mówił Kolarski. 

<<<Narodowe Czytanie 2018 - SERWIS SPECJALNY>>>

Według ministra w tym roku może paść rekord jeśli chodzi o liczbę miejsc Narodowego Czytania. - Tych zgłoszeń cały czas przybywa, a tegoroczne Narodowe Czytanie przypada w stulecie odzyskania niepodległości. Stąd takie zainteresowanie. Będzie prawie tysiąc więcej miejsc, biorąc pod uwagę poprzednie lata - podsumował Kolarski. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Wojciech Kolarski (Kancelaria Prezydenta)

Data emisji: 8.09.2018

Godzina emisji: 8.15

kad/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" [TRANSMISJA]

Ostatnia aktualizacja: 08.09.2018 11:02
W tym roku Narodowe Czytanie "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego odbędzie się w ponad 2800 miejscach na całym świecie. - To rekordowy zasięg akcji, "Przedwiośnie" czytane będzie na wszystkich kontynentach, nawet na Antarktydzie - mówi Wojciech Kolarski z Kancelarii Prezydenta RP.
rozwiń zwiń