Michał Dworczyk: Polacy mogą liczyć na to, że będą korzystali z rozwoju gospodarczego

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 07:56
- Prawo i Sprawiedliwośc zawsze podkreślało, że nasza wizja państwa to państwo solidarne, które rozwija się i korzysta z rozwoju w solidarny sposób, a wszyscy obywatele czerpią zyski ze wzrostu PKB - powiedział na antenie Jedynki Michał Dworczyk. Szef Kancelarii Premiera mówił o socjalnym programie partii rządzącej i jej nowych planach.
Audio
  • Michał Dworczyk: dzięki naszym reformom gospodarka dynamicznie się rozwija (Sygnały dnia/Jedynka)
Audio
  • Michał Dworczyk: dzięki naszym reformom gospodarka dynamicznie się rozwija (Sygnały dnia/Jedynka)

Szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów odniósł się do kwestii podniesienia płacy minimalnej, która w 2019 roku ma wynieść 2250 złotych brutto. Zdaniem Michała Dworczyka to dobra informacja dla wszystkich Polaków. - Warto zwrócić uwagę, że w ciągu ostatnich trzech lat ta płaca wzrosła o 500 złotych - powiedział.

Pojawiły się sygnały, że rząd pracuje nad nowym projektem dotyczącym świadczeń emerytalnych. Michał Dworczyk przyznał, że takie prace trwają, ale jak podkreślił za wcześnie mówić o szczegółach, a sprawa będzie zależała od sytuacji gospodarczej. - Prowadzimy odpowiedzialną politykę gospodarczą. Przygotowując kolejne propozycje programów socjalnych patrzymy na sytuację budżetu - mówił szef Kancelarii Premiera.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 12.09.2018

Godzina emisji: 7.14

msze/abi


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mateusz Morawiecki: minimalne wynagrodzenie wyższe niż pierwotnie planowaliśmy

Ostatnia aktualizacja: 11.09.2018 16:32
- Podjęliśmy decyzję na Radzie Ministrów, żeby zarekomendować wyższą niż pierwotnie planowaliśmy płacę minimalną - na poziomie 2250 zł - oświadczył we wtorek premier Mateusz Morawiecki.
rozwiń zwiń