X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Program "Czyste powietrze". Anna Król: wspieramy budynki istniejące oraz nowo budowane

Ostatnia aktualizacja: 19.09.2018 10:07
- Jest to program ogólnopolski i ujednolicony. Warunki w całej Polsce są dokładnie takie same dla wszystkich beneficjentów - mówi w "Sygnałach dnia" wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.
Audio
  • Anna Król o programie "Czyste powietrze" (Sygnały dnia/Jedynka)

Od dziś (19.09) mieszkańcy domów jednorodzinnych mogą ubiegać się o dotacje do termomodernizacji budynku połączonej z wymianą starych pieców. Wnioski w ramach rządowego programy "Czyste Powietrze" przez najbliższe 10 lat będą przyjmowały wojewódzkie fundusze ochrony środowiska i gospodarki wodnej. Program, na który rząd przeznaczy 103 miliardy złotych, jest narzędziem do walki ze smogiem. 

- Podstawowym warunkiem, który należy spełnić, jest chęć wymiany starego kotła, czyli tzw. kotła węglowego, w którym często palimy śmieci na nowy piec, który będzie spełniał podwyższone standardy, które są określone w programie priorytetowym - mówi gość Jedynki. 

Program jest realizowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i wojewódzkie fundusze ochrony środowiska. - Wnioski składamy wyłącznie na formularzu, który na stronach internetowych udostępni dziś wojewódzki fundusz. Składamy je do funduszu właściwego dla miejsca położenia budynku - zaznacza Anna Król. 

- Wspieramy budynki istniejące oraz nowo budowane. Założyliśmy, że pomożemy 3 milionom osób posiadających budynki już istniejące i około milionowi osób dopiero budującym budynki - podkreśla rozmówczyni Piotra Goćka. 

Kto decyduje jaka kwota zostanie przyznana beneficjentom programu? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Anna Król (wiceprezes Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej)

Data emisji: 19.09.2018

Godzina emisji: 7.40

kh

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Minister środowiska: nawet 90 procent dotacji na wymianę pieca i ocieplenie domu. Program "Czyste powietrze"

Ostatnia aktualizacja: 14.09.2018 09:13
Resort zakłada, że w wyniku programu dotacji „Czyste powietrze” 80 procent domów jednorodzinnych ma być zmodernizowanych. To ma zredukować o 60 procent zanieczyszczenia w powietrzu – o tym mówił w Jedynce minister Henryk Kowalczyk. Szczegółowe informacje będą podane do publicznej wiadomości w przyszłym tygodniu. 
rozwiń zwiń