X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Abp Wojciech Polak: dostrzegamy inspirującą moc chrześcijaństwa

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 08:05
- Na XI Zjeździe Gnieźnieńskim chcemy spojrzeć na rok 1918 przez perspektywę nie tylko Polski, ale też naszych ościennych, bratnich narodów - mówił w "Sygnałach dnia" abp Wojciech Polak metropolita gnieźnieński i prymas Polski.
Audio
  • Abp Wojciech Polak o XI Zjeździe Gnieźnieńskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Prymas Polski abp Wojciech Polak
Prymas Polski abp Wojciech Polak Foto: Prymaspolski.pl/Robert Woźniak

Z udziałem ludzi świata kultury, polityki i nauki w Gnieźnie rozpocznie się XI Zjazd Gnieźnieński. Zostanie zainaugurowany w obecności prezydenta Andrzeja Dudy. Spotkanie pod hasłem "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa" będzie poświęcone przyszłości Kościoła, Polski i Europy.

Zwykle zjazd odbywa się w marcu. W tym roku zmieniono jego termin. Pytany o to gość radiowej Jedynki odpowiedział, że termin jesienny ma związek ze zbliżającą się rocznicą odzyskania niepodległości. - Dzisiaj jesteśmy w przededniu święta niepodległości, dlatego zjazd nie odbywa się wiosną. Termin marcowy zwykle historycznie nawiązywał do spotkania w roku 1000, które odbyło się właśnie na wiosnę. Tym razem, przez przeniesienie zjazdu na wrzesień, chcieliśmy pokazać, że kontekstem dla tegorocznego zjazdu jest również setna rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości - powiedział Wojciech Polak.

Arcybiskup dodał, że na zjeździe spogląda się na ten fakt trochę szerzej. - Zjazd ma wymiar spotkania chrześcijan Europy Środkowo-Wschodniej. Chcemy spojrzeć na ten czas - rok 1918 przez perspektywę nie tylko Polski, ale też naszych ościennych, bratnich narodów – powiedział prymas.

- Natomiast w tym wszystkim dostrzegamy i myślę, że to jest główny motyw - inspirującą moc chrześcijaństwa – podkreślił arcybiskup. – Chrześcijaństwa, które przyniosło w swojej istocie nie tylko wyzwolenie człowieka z niewoli grzechu i śmierci, ale także inspirującą, twórczą moc do zagospodarowania tej wolności, która została nam dana w sakramencie chrztu świętego.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: abp Wojciech Polak (metropolita gnieźnieński, prymas Polski)

Data emisji: 20.09.2018

Godzina emisji: 7.16

tjak/abi

Zapis rozmowy

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Co zmienia nowa "definicja" dziecka?

Ostatnia aktualizacja: 30.08.2018 18:27
Rzecznik praw dziecka przedstawił w lipcu projekt nowego kodeksu rodzinnego. Jak mówił podczas prezentacji rzecznik Marek Michalak, nowy kodeks rodzinny to przełom w myśleniu o dziecku i jego rodzinie.
rozwiń zwiń