XI Zjazd Gnieźnieński. Redaktor naczelny KAI: nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
- Nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni, gdyż chrześcijaństwo jest tym tworzywem, które spaja naszą kulturę. Głosi wspólnotę, dialog, apeluje o jedność - powiedział Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Audio
  • Marcin Przeciszewski o XI Zjeździe Gnieźnieńskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Fragment Drzwi Gnieźnieńskich
Fragment Drzwi GnieźnieńskichFoto: Shutterstock

W dniach 21-23 września odbywać się będzie XI Zjazd Gnieźnieński. Tegorocznym hasłem zjazdu jest "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa". Zjazd składać się będzie z 60 prelegentów, 27 paneli dyskusyjnych, 22 warsztaty tematyczne oraz 10 Kościołów chrześcijańskich zaangażowanych w organizację.

- Gniezno to wyjątkowe miejsce, pomiędzy wschodem a zachodem Europy, gdzie Jan Paweł II apelował, aby Europa była jedną wspólnotą ducha, zbudowaną na mocnym chrześcijańskim korzeniu. Był on jednym z ojców odnowicieli Europy po upadku komunizmu. Zjazdy Gnieźnieńskie to wydarzenie, które skłania do refleksji chrześcijan o tym, jaka powinna być dzisiaj Europa - powiedział Marcin Przeciszewski.

Gość audycji podkreślił wagę tegorocznego zjazdu. - To szczególny zjazd, bo w stulecie odzyskania niepodległości. Trzeba tworzyć opcje dialogu, bo tak podzielonej Polski jaka jest dziś, jeszcze nie widziałem. Chcemy odbudować wspólnotę, a Europa potrzebuje dziś chrześcijańskiej nadziei - przyznał redaktor naczelny KAI.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Marcin Przeciszewski (redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 8.42

dn/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak