X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XI Zjazd Gnieźnieński. Redaktor naczelny KAI: nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
- Nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni, gdyż chrześcijaństwo jest tym tworzywem, które spaja naszą kulturę. Głosi wspólnotę, dialog, apeluje o jedność - powiedział Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
Audio
  • Marcin Przeciszewski o XI Zjeździe Gnieźnieńskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Fragment Drzwi Gnieźnieńskich
Fragment Drzwi GnieźnieńskichFoto: Shutterstock

W dniach 21-23 września odbywać się będzie XI Zjazd Gnieźnieński. Tegorocznym hasłem zjazdu jest "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa". Zjazd składać się będzie z 60 prelegentów, 27 paneli dyskusyjnych, 22 warsztaty tematyczne oraz 10 Kościołów chrześcijańskich zaangażowanych w organizację.

- Gniezno to wyjątkowe miejsce, pomiędzy wschodem a zachodem Europy, gdzie Jan Paweł II apelował, aby Europa była jedną wspólnotą ducha, zbudowaną na mocnym chrześcijańskim korzeniu. Był on jednym z ojców odnowicieli Europy po upadku komunizmu. Zjazdy Gnieźnieńskie to wydarzenie, które skłania do refleksji chrześcijan o tym, jaka powinna być dzisiaj Europa - powiedział Marcin Przeciszewski.

Gość audycji podkreślił wagę tegorocznego zjazdu. - To szczególny zjazd, bo w stulecie odzyskania niepodległości. Trzeba tworzyć opcje dialogu, bo tak podzielonej Polski jaka jest dziś, jeszcze nie widziałem. Chcemy odbudować wspólnotę, a Europa potrzebuje dziś chrześcijańskiej nadziei - przyznał redaktor naczelny KAI.

Więcej w nagraniu rozmowy. Zachęcamy do wysłuchania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Marcin Przeciszewski (redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 8.42

dn/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak