X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

XI Zjazd Gnieźnieński. Marta Titaniec: nie musimy już walczyć o wolność

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 10:23
- Pytaniem dla chrześcijan: Polaków i Europejczyków jest to, jak zagospodarowują i wykorzystują wolność i co to znaczy być wolnym – powiedziała w "Sygnałach dnia" Marta Titaniec, przewodnicząca komitetu organizacyjnego XI Zjazdu Gnieźnieńskiego.
Audio
  • Marta Titaniec o tematach dyskusji na XI Zjeździe Gnieźnieńskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Marta Titaniec
Marta TitaniecFoto: Wojciech Kusiński/PR

Z udziałem ludzi świata kultury, polityki i nauki w Gnieźnie rozpoczął się XI Zjazd Gnieźnieński. Został zainagurowany w obecności prezydenta Andrzeja Dudy. Spotkanie pod hasłem "Europa ludzi wolnych. Inspirująca moc chrześcijaństwa" jest poświęcone przyszłości Kościoła, Polski i Europy.

Marta Titaniec powiedziała, że zjazd będzie przede wszystkim przestrzenią intelektualną i duchową, gdzie zebrani spotkają się i będą rozmawiać pomimo różnych poglądów. Ważnym punktem rozmów będą dyskusje na temat wolności. – Ważnym jest dla nas to, co my dzisiaj robimy z wolnością. Nie musimy już o nią walczyć. Pytaniem dla chrześcijan Polaków i Europejczyków jest to, jak zagospodarowują i wykorzystują wolność i co to znaczy być wolnym. Dla nas wolność to miłość – powiedziała.

W zjeździe uczestniczą przedstawiciele kościołów chrześcijańskich z całej Europy. W czasie trzydniowego zjazdu zaplanowano debaty, panele dyskusyjne oraz ponad dwadzieścia warsztatów o tematyce społecznej. Wydarzenie zakończy się w niedzielę przekazaniem przesłania XI Zjazdu Gnieźnieńskiego oraz uroczystą mszą św. w katedrze gnieźnieńskiej. 

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: Marta Titaniec (przewodnicząca komitetu organizacyjnego Zjazdu Gnieźnieńskiego)

Data emisji: 21.09.2018

Godzina emisji: 8.15

abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

XI Zjazd Gnieźnieński. Redaktor naczelny KAI: nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
- Nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni, gdyż chrześcijaństwo jest tym tworzywem, które spaja naszą kulturę. Głosi wspólnotę, dialog, apeluje o jedność - powiedział Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń