Ks. prof. Waldemar Cisło: trzeba przede wszystkim być człowiekiem, potem urzędnikiem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 12:00
To już drugi dzień XI Zjazdu Gnieźnieńskiego. Ks. prof. Waldemar Cisło jest jednym z prelegentów sesji plenarnej "Kryzys migracyjny - kryzys uchodźczy - kryzys solidarności?".
Audio
  • Ks. prof. Waldemar Cisło: trzeba przede wszystkim być człowiekiem, potem urzędnikiem państwowym (Sygnały dnia/Jedynka)
Ks. prof. Waldemar Cisło
Ks. prof. Waldemar CisłoFoto: Wojciech Kusinski / Polskie Radio

- Ta tragedia ludzka, która rozpoczęła się od Iraku, powoduje, że mamy setki tysięcy osób, które chcą się dostać do brzegów Europy – mówi, po czym dodaje, że Europa nie jest w stanie ochronić osób, które podczas podróży stają się ofiarami handlu żywym towarem. Gość audycji także zaznacza, że nie można nikomu odmówić udzielenia pomocy.

Ks. prof. Waldemar Cisło angażuje się w projekty, których celem jest działanie za granicą. - Najbiedniejsi, czyli kobiety, starcy i dzieci, pozostali na miejscu – mówi o krajach objętych wojną. - Od dwóch lat leczymy Syryjczyków – dodaje.

W zeszłym roku udało się wyleczyć ponad 6 tysięcy osób, a kilka tysięcy skorzystało ze sprzętu medycznego, na który środki zebrano m.in. na Dolnym Śląsku. - Mamy bardziej hojne serca niż zasobne kieszenie – mówi o Polakach.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: ks. prof. Waldemar Cisło (UKSW) 

Data emisji: 22.09.2018

Godzina emisji: 8.15

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

XI Zjazd Gnieźnieński. Redaktor naczelny KAI: nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
- Nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni, gdyż chrześcijaństwo jest tym tworzywem, które spaja naszą kulturę. Głosi wspólnotę, dialog, apeluje o jedność - powiedział Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń