X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Ks. prof. Waldemar Cisło: trzeba przede wszystkim być człowiekiem, potem urzędnikiem

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2018 12:00
To już drugi dzień XI Zjazdu Gnieźnieńskiego. Ks. prof. Waldemar Cisło jest jednym z prelegentów sesji plenarnej "Kryzys migracyjny - kryzys uchodźczy - kryzys solidarności?".
Audio
  • Ks. prof. Waldemar Cisło: trzeba przede wszystkim być człowiekiem, potem urzędnikiem państwowym (Sygnały dnia/Jedynka)
Ks. prof. Waldemar Cisło
Ks. prof. Waldemar CisłoFoto: Wojciech Kusinski / Polskie Radio

- Ta tragedia ludzka, która rozpoczęła się od Iraku, powoduje, że mamy setki tysięcy osób, które chcą się dostać do brzegów Europy – mówi, po czym dodaje, że Europa nie jest w stanie ochronić osób, które podczas podróży stają się ofiarami handlu żywym towarem. Gość audycji także zaznacza, że nie można nikomu odmówić udzielenia pomocy.

Ks. prof. Waldemar Cisło angażuje się w projekty, których celem jest działanie za granicą. - Najbiedniejsi, czyli kobiety, starcy i dzieci, pozostali na miejscu – mówi o krajach objętych wojną. - Od dwóch lat leczymy Syryjczyków – dodaje.

W zeszłym roku udało się wyleczyć ponad 6 tysięcy osób, a kilka tysięcy skorzystało ze sprzętu medycznego, na który środki zebrano m.in. na Dolnym Śląsku. - Mamy bardziej hojne serca niż zasobne kieszenie – mówi o Polakach.

Zapraszamy do wysłuchania całego nagrania. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski i Daniel Wydrych

Gość: ks. prof. Waldemar Cisło (UKSW) 

Data emisji: 22.09.2018

Godzina emisji: 8.15

kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

XI Zjazd Gnieźnieński. Redaktor naczelny KAI: nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 09:40
- Nie będzie Europy bez chrześcijańskich korzeni, gdyż chrześcijaństwo jest tym tworzywem, które spaja naszą kulturę. Głosi wspólnotę, dialog, apeluje o jedność - powiedział Marcin Przeciszewski, redaktor naczelny Katolickiej Agencji Informacyjnej.
rozwiń zwiń