Stanisław Tyszka: premier skłamał, PiS oszukało ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 10:13
Wicemarszałek sejmu w "Sygnałach dnia" podsumował niedzielny kongres Kukiz ’15. Odniósł się także do niedotrzymanych - jego zdaniem - obietnic Prawa i Sprawiedliwości.
Audio
  • Stanisław Tyszka o kongresie Kukiz '15 i niezrealizowanych obietnicach PiS (Jedynka/Sygnały dnia)

Ugrupowanie Kukiz'15 ujawniło na niedzielnym kongresie nazwiska osób startujących w wyborach samorządowych oraz program, z jakim partia pójdzie do wyborów. - Mamy trzy filary, które proponujemy. To jawność funkcjonowania samorządów, zrównoważenia budżetów i oddanie władzy obywatelom. Ten ostatni punkt to między innymi upowszechnienia i ułatwienia w referendach lokalnych - mówił gość Jedynki.

Dodał, że jego zdaniem 5 tysięcy kandydatów partii Kukiz'15 oraz ponad tysiąc z zaprzyjaźnionych list to wielki sukces. - Jestem dumny i chciałbym podziękować działaczom. To wielu kandydatów  biorąc pod uwagę, że Kukiz'15 nie pobiera subwencji. - Bez administracji, bez synekur w spółkach rządowych i samorządowych. To pokazuje, że jest bardzo dobry duch w narodzie, wbrew wielkim machinom partyjnym - dodał.

Wicemarszałek odniósł się także do niedotrzymanych - jego zdaniem - obietnic wyborczych Prawa i Sprawiedliwości. - Obiecywali podniesienie najniższej w Europie kwoty wolnej od podatku. Obiecywali obniżenie podatku VAT. My dzisiaj wystąpimy ws. likwidacji podatku miedziowego, który wykańcza KGHM i tamten region. To PO go wprowadziła, ale PiS utrzymało, choć wielokrotnie obiecywało, że go zlikwiduje - podkreślił Stanisław Tyszka.

- Następuje też coś, co premier nazwał "uzupełnianiem braków na rynku pracy". A chodzi o ściąganie setek tysięcy imigrantów bez żadnej debaty o tym, jakie będą konsekwencje dla systemu ubezpieczeń społecznych służby zdrowia. Pytany o fakt, iż Mateusz Morawiecki zdementował informacje dotyczące sprowadzania imigrantów zarobkowych, marszałek powiedział: pan premier niestety - z całym szacunkiem - skłamał. PIS oszukało ludzi. Obiecało nie ściągać ludzi z krajów odległych kulturowo, a ściąga ich na potęgę.

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Stanisław Tyszka (wicemarszałek sejmu z Kukiz'15)

Data emisji: 24.09.2018

Godzina emisji: 8.15

tjak/ag

Zapis rozmowy

Czytaj także

Stanisław Tyszka: mam nadzieję, że kolejny prezydent Warszawy będzie bezpartyjny

Ostatnia aktualizacja: 02.01.2018 09:34
- Kandydaci powinni być tacy, których popierają mieszkańcy danego miasta - powiedział Stanisław Tyszka, wicemarszałek Sejmu, poseł Kukiz’15, odnosząc się do wyborów samorządowych. Gość "Sygnałów Dnia" nie odpowiedział wprost, czy będzie kandydował na prezydenta Warszawy.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jakubiak przekona do siebie warszawiaków? "Ja idę, żeby wygrać"

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2018 08:46
- Warszawa nie ma być fajna, tylko mieszkańcy mają być zadowoleni z życia w Warszawie - powiedział w "Sygnałach dnia" kandydat na prezydenta stolicy Marek Jakubiak. 
rozwiń zwiń