Piotr Müller: żadna dyscyplina naukowa w Polsce nie zostanie zlikwidowana

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 10:30
- Nauka nie lubi rewolucji. Jest to obszar, w którym zmiany powinny być przeprowadzane wolniej i w przemyślany sposób - mówił w radiowej Jedynce wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Piotr Müller.
Audio
  • Sygnały Dnia: Piotr Müller wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego o reformie Nauka 2.0 (Jedynka)
Audio
  • Sygnały Dnia: Piotr Müller wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego o reformie Nauka 2.0 (Jedynka)

- Reforma obejmie swoim zasięgiem ponad milion 500 tysięcy osób - przypomniał Piotr Müller odnosząc się do wchodzącej z początkiem października ustawy Nauka 2.0 nazywanej "Konstytucją dla Nauki".

Zauważył również, że "rząd przeznacza dodatkowe środki finansowe na obligacje dla uczelni, czyli na inwestycje". - Są to trzy miliardy złotych. Podział tych środków nastąpił w sposób zdecydowanie premiujący mniejsze uczelnie. Trzeba wyrównać szanse, bo inwestycje w aparaturę, czy budynki szły w szczególności do dużych uczelni - komentował wiceminister.

- Żadna dyscyplina naukowa w Polsce nie zostanie zlikwidowana. My skonsolidowaliśmy je - powiedział Piotr Müller. Gość programu dodał także, że w ustawie "żaden z obszarów badawczych oraz kierunków studiów nie zostanie ograniczony".

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Henryk Szrubarz

Gość: Piotr Müller (wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 8.15

jp/ag

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Jarosław Gowin: dzisiaj skieruję Konstytucję dla Nauki pod obrady rządu

Ostatnia aktualizacja: 22.02.2018 11:55
Dzisiaj skieruję gotowy projekt nowej ustawy o szkolnictwie wyższym i nauce pod obrady rządu, a mówiąc ściślej do Komitetu Stałego Rady Ministrów - zapowiedział w czwartek wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego Jarosław Gowin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Studenci z Ukrainy przyjeżdżają do Polski po lepszą edukację

Ostatnia aktualizacja: 25.06.2018 14:33
Biznes, prawo, nauki społeczne czy dziennikarstwo to kierunki najchętniej wybierane przez studentów z Ukrainy uczących się na polskich uczelniach. O studiujących w Polsce Ukraińcach mówiły w audycji 7 dni Wschód dr Maryla Koss-Goryszewska z Instytutu Spraw Publicznych i Kateryna Pryshchepa z Colegium Natolin.
rozwiń zwiń