Róbrege 2018. W hołdzie Robertowi Brylewskiemu

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2018 16:21
Tegoroczny festiwal Róbrege odbędzie się 29 września. Jak zawsze w namiocie przez Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. Festiwal będzie poświęcony pamięci zmarłego wiosną Roberta Brylewskiego, współtwórcy festiwalu.
Audio
  • Kto wystąpi na tegorocznej edycji festiwalu? (Muzyczna Jedynka)

Na scenie zobaczymy między innymi takie zespoły jak Armia czy Izrael. Wystąpi też Maleo Reggae Rockers, a wraz z zespołem Vivian Quarcoo, była żona Roberta Brylewskiego. – Zaśpiewam piosenki bardzo mi bliskie, bo to piosenki Roberta. Te wykonywane najczęściej, najważniejsze dla niego – powiedziała wokalistka.

Róbrege to najstarszy festiwal muzyki alternatywnej w stolicy. Imprezę w latach 1983 - 1990 organizował uniwersytecki Klub Hybrydy. Z imprezą związani są tacy artyście jak m.in. Kayah, Muniek Staszczyk, Tomek Budzyński czy Maleo. Część z nich debiutowała właśnie na festiwalu.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Muzyczna Jedynka

Prowadzi: Marcin Kusy

Gość: Sara Brylewska (wokalistka, autorka tekstów, córka Roberta Brylewskiego), Vivian Quarcoo (wokalistka, była żona Roberta Brylewskiego)

Data emisji: 26.09.2018

Godzina emisji: 14.42

abi

 

 

Czytaj także

Zespół Pectus gra akustycznie wspólnie z Włodkiem Pawlikiem

Ostatnia aktualizacja: 13.09.2018 11:26
We wtorek 18 września o godz. 19 odbędzie się wyjątkowe muzyczne spotkanie. W studiu Polskiego Radia im. Witolda Lutosławskiego zagrają zespół Pectus i Włodek Pawlik. Ten koncert również na antenie radiowej Jedynki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Podwójna premiera nowej płyty zespołu Kamp!

Ostatnia aktualizacja: 20.09.2018 21:09
Cyfrowa premiera już miała miejsce, a w piątek 21 września płyta tradycyjna będzie do kupienia w sklepach. Po reakcjach w internecie członkowie zespołu twierdzą, że płyta cieszy się dużym zainteresowaniem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Muzyczne początki Pawła Steczkowskiego

Ostatnia aktualizacja: 21.09.2018 14:32
Muzyczna rodzina Steczkowskich wydała na świat dziewięcioro artystów. Dzieci, już dzisiaj dorosłe, grają, piszą, śpiewają i koncertują w Polsce i za granicą.
rozwiń zwiń