Michał Dworczyk: premier miał prawo użyć czasu teraźniejszego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 08:06
- Użycie przez Mateusza Morawieckiego czasu teraźniejszego w odniesieniu do realizowanych obecnie inwestycji drogowych było uzasadnione - powiedział w "Sygnałach dnia" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 
Audio
  • Michał Dworczyk o agresywnym wpisie wykładowcy UW na Twitterze (Sygnały dnia/Jedynka)

Michał Dworczyk odniósł się w "Sygnałach dnia" m.in. do wykonanego wczoraj wyroku Sądu Apelacyjnego w Warszawie. Sąd w trybie wyborczym nakazał sprostowanie słów premiera, o tym, że w ciągu jednego do półtora roku wydawana przez jego rząd suma na drogi lokalne jest większa niż za czasów koalicji Platformy Obywatelskiej i Polskiego Stronnictwa Ludowego w ciągu 8 lat.

- Historyczny program budowy dróg lokalnych jest dopiero uruchamiany - powiedział Michał Dworczyk. - Środki na ten cel przeznaczone są zapisane w budżecie i w wymiarze większym niż to było za czasów poprzedniej koalicji zostaną przeznaczone na te inwestycje - dodał szef Kancelarii Premiera.

Dworczyk podkreślił też, że sąd oddalił główne zarzuty PO i żądania, by "zakazać mówienia, że PO nie budowała dróg i mostów".

Zdaniem Sądu Apelacyjnego w Warszawie słowa wypowiedziane 15 września przez premiera Mateusza Morawieckiego podczas wiecu wyborczego Komitetu Wyborczego Prawo i Sprawiedliwość w Świebodzinie w części, dotyczącej kwot przeznaczanych na inwestycje drogowe poddają się weryfikacji i jako takie są nieprawdziwe.

Więcej, również o sprawie agresywnych wpisów profesora UW Marcina Matczaka, w dalszej części audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący:  Katarzyna Gójska

Gość: Michał Dworczyk (szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów)

Data emisji: 28.09.2018

Godzina emisji: 7.15

tjak/abi/IAR