Jerzy Kozłowski: gdy zostanę prezydentem, postawię na budownictwo komunalne

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 09:07
- Włodarze, zamiast rozwijać miasto lub zatrzymać tendencje demograficzne, kłócili się między sobą, ustawiali swoje interesy – powiedział Jerzy Kozłowski, kandydat Kukiz’15 na prezydenta Kalisza, pytany o przyczyny wysokiego niezadowolenia Kaliszan z życia w tym mieście.
Audio
  • Jerzy Kozłowski o swoim programie dla Kalisza (Sygnały dnia/Jedynka)

Według badań Kalisz jest jednym z najbardziej nielubianych miast w Polsce. Zdaniem gościa audycji miasto zmaga się ze sporym odpływem ludności. Jednej z przyczyn tego zjawiska upatruje w złej polityce samorządowców i ciągłych kłótniach między politykami.

– Ostatnie osiemnaście lat to tak naprawdę jedna wielka szarpanina w samorządzie. Włodarze, zamiast rozwijać miasto lub zatrzymać te tendencje demograficzne, kłócili się między sobą, ustawiali swoje interesy. To nie było działanie prospołeczne – powiedział Jerzy Kozłowski.

Kandydat na prezydenta Kalisza przyznał, że jeśli zostanie wybrany, to ukierunkuje miasto na budownictwo komunalne. – Postawię na budownictwo, które będzie miało inny charakter przyciągania ludzi niż pseudorozdawnictwo proponowane przez Prawo i Sprawiedliwość – poinformował.

I tura wyborów samorządowych już 21 października. Polacy będą wybierać prezydentów miast, burmistrzów, wójtów, radnych miast, powiatów, gmin i dzielnic. 

Więcej w nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący:  Katarzyna Gójska

Gość: Jerzy Kozłowski (kandydat na prezydenta Kalisza z ramienia Kukiz'15)

Data emisji: 28.09.2018

Godzina emisji: 7.40

abi


Czytaj także

Stanisław Tyszka: premier skłamał, PiS oszukało ludzi

Ostatnia aktualizacja: 24.09.2018 10:13
Wicemarszałek sejmu w "Sygnałach dnia" podsumował niedzielny kongres Kukiz ’15. Odniósł się także do niedotrzymanych - jego zdaniem - obietnic Prawa i Sprawiedliwości.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Michał Dworczyk: premier miał prawo użyć czasu teraźniejszego

Ostatnia aktualizacja: 28.09.2018 08:06
- Użycie przez Mateusza Morawieckiego czasu teraźniejszego w odniesieniu do realizowanych obecnie inwestycji drogowych było uzasadnione - powiedział w "Sygnałach dnia" Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. 
rozwiń zwiń