X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Adam Hlebowicz: oddajmy hołd wszystkim, którzy walczyli w obronie Warszawy

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 09:15
- W idei wszystkich wydarzeń upamiętniających Powstanie Warszawskie ważne jest oddanie hołdu wszystkim tym, którzy zaangażowali się w obronę Warszawy - mówił w "Sygnałach dnia" Adam Hlebowicz z Instytutu Pamięci Narodowej.  
Audio
  • Adam Chlebowicz o inicjatywach związanych z Powstaniem Warszawskim (Sygnały dnia/Jedynka)
Pomnik Powstania Warszawskiego
Pomnik Powstania WarszawskiegoFoto: Kamyq/Pixabay

W przyszłym tygodniu planowane są wydarzenia upamiętniające kolejną rocznicę kapitulacji związanej z Powstaniem Warszawskim. O tych wydarzeniach  mówił w "Sygnałach dnia" Adam Hlebowicz, dyrektor biura edukacji narodowej. 

- Udało się połączyć rożne inicjatywy, w tym tę, która od 10 lat jest kultywowana czyli Marsz Pamięci Tędy Przeszła Warszawa i trzeci Marsz Pamięci Obozu Dulag - powiedział Hlebowicz.

Gość radiowej Jedynki stwierdził też, że w idei tych wszystkich wydarzeń ważne jest oddanie hołdu wszystkim tym, którzy zaangażowali się w obronę Warszawy. - Trzeba też pamiętać o pewnym obłędzie Niemców. Chodzi przede wszystkim o bezwzględne bombardowania domów ludności cywilnej, ale także szpitali czy to, co stało się po powstaniu czyli niszczenie budynek po budynku - podsumował Hlebowicz. 

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Adam Hlebowicz (Instytut Pamięci Narodowej)

Data emisji: 29.09.2018

Godzina emisji: 8.15

kd/kh


Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Petycja w sprawie ochrony miejsc pochówku Bohaterów Narodowych trafiła do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 14:26
Związek Powstańców Warszawskich i Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego złożyły do Sejmu RP petycję o wystąpienie z inicjatywą ustawodawczą w celu zapewnienia godnej pamięci i należytej ochrony miejscom pochówku Bohaterów Powstania Warszawskiego i innych Bohaterów Narodowych - Mamy zobowiązanie wobec ludzi, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość – mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Sarnecka, wiceprezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń