Dwa miliony Polaków choruje na depresję

Ostatnia aktualizacja: 29.09.2018 11:39
- Choroba ta może dotknąć każego z nas, bez względu na wiek, płeć czy status społeczny - mówi w "Sygnałach dnia" psycholog Anna Morawska-Borowiec
Audio
  • Dwa miliony Polaków choruje na depresję (Sygnały dnia/Jedynka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: freephotos/Pixabay

1 października z okazji Europejskiego Dnia Walki z Depresją rusza siódma edycja kampanii społecznej "Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję", a pierwsza o charakterze międzynarodowym. Tym razem ambasadorami kampanii będą lekarze psychiatrzy ze wszystkich kontynentów na świecie.

- Chcemy mówić o tym, że na depresję na świecie choruje 350 milionów ludzi, z czego 2 miliony w Polsce - mówi Anna Morawska-Borowiec, która jest pomysłodawczynią kampanii "Twarze Depresji. Nie oceniam. Akceptuję". 

Czy depresja bywa dziedziczona? Jak odróżnić przygnębienie od depresji? Jak skutecznie leczyć depresję? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Anna Morawska-Borowiec (psycholog i pomysłodawczyni kampanii "Twarze Depresji. Nie oceniam. Akceptuję")

Data emisji: 29.09.2018

Godzina emisji: 7.15

kh


Zobacz więcej na temat: POLSKA psychologia depresja

Czytaj także

Petycja w sprawie ochrony miejsc pochówku Bohaterów Narodowych trafiła do Sejmu

Ostatnia aktualizacja: 27.07.2018 14:26
Związek Powstańców Warszawskich i Fundacja Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego złożyły do Sejmu RP petycję o wystąpienie z inicjatywą ustawodawczą w celu zapewnienia godnej pamięci i należytej ochrony miejscom pochówku Bohaterów Powstania Warszawskiego i innych Bohaterów Narodowych - Mamy zobowiązanie wobec ludzi, którzy walczyli o naszą wolność i niepodległość – mówiła w Polskim Radiu 24 Monika Sarnecka, wiceprezes Fundacji Pamięci o Bohaterach Powstania Warszawskiego.
rozwiń zwiń