X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Krzysztof Szwagrzyk: ujawniamy kolejne nazwiska osób odnalezionych na Łączce

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 09:53
- Od kilku lat pracujemy na Rakowieckiej. Odnajdujemy kolejne szczątki, ale wśród nich rotmistrza Witolda Pileckiego nie ma - mówił w "Sygnałach dnia" profesor Krzysztof Szwagrzyk, wiceprezes Instytutu Pamięci Narodowej.  
Audio
  • Wiceszef IPN: odnajdujemy fragmenty szczątków Niezłomnych (Sygnały dnia/Jedynka)

Krzysztof Szwagrzyk mówił o pracach prowadzonych na Łączce. - W latach 2012-2013 odnaleźliśmy niezniszczone szczątki prawie 200 osób. Natomiast w ostatnim okresie, tj. w 2017 roku udało nam się odkryć kilka tysięcy fragmentów szczątków ludzkich. Wynika to z takiego faktu, że jesienią 1981 roku podjęto decyzję o tym, żeby tam utworzyć kwaterę zasłużonych dla władzy ludowej - zwrócił uwagę wiceprezes IPN.

Gość radiowej Jedynki opowiadał o tym, jak przebiega identyfikacja ofiar. - To, że z tak małego fragmentu udaje nam się uzyskać identyfikację daje nam podstawy do optymizmu na przyszłość. Trzeba wierzyć, że będzie to możliwe także w przypadku rotmistrza Witolda Pileckiego. Istnieje co najmniej jedna relacja mówiąca, że jego szczątki zostały pochowane na terenie więzienia przy ulicy Rakowieckiej - podkreślił naukowiec.

Więcej w całym nagraniu rozmowy.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: prof. Krzysztof Szwagrzyk (wiceprezes IPN)

Data emisji: 8.10.2018

Godzina emisji: 8.16

ras/abi

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Janusz Cieszyński: obawy dotyczące szczepień oparte są o propagandę strachu

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 09:37
- Badania naukowe potwierdzają, że ten strach dotyczący szczepień jest nieuzasadniony - zapewniał w radiowej Jedynce Janusz Cieszyński, wiceminister zdrowia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Sukces akcji" Weekend za pół ceny"

Ostatnia aktualizacja: 06.10.2018 11:17
6 i 7 października można skorzystać w wielu miejscach z 50-cio procentowej zniżki na usługi turystyczne. A to w ramach akcji "Weekend za pół ceny". Organizator, czyli Polska Organizacja Turystyczna chce w ten sposób pokazać, że można przedłużyć sezon na październik, ale również na marzec, bo i w tym miesiącu jest organizowany podobny weekend.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Jacek Sasin o sprawie Smogorzewskiego: pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej

Ostatnia aktualizacja: 08.10.2018 08:11
- Ta sprawa ma również wymiar ogólnopolski, bo pokazuje dwulicowość Platformy Obywatelskiej, która ma usta pełne frazesów o walce o prawa kobiet, a z drugiej strony, jeśli jej przedstawiciel się tak zachowuje, nie potrafi jednoznacznie go odrzucić - mówił na antenie radiowej Jedynki Jacek Sasin, szef Komitetu Stałego Rady Ministrów.
rozwiń zwiń