X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Paweł Mucha: zaprzysiężenie sędziów SN będzie realizacją przepisów prawa

Ostatnia aktualizacja: 10.10.2018 11:05
- Jest procedura określona w przepisie 179 Konstytucji - Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej na wniosek Krajowej Rady Sądownictwa powołuje sędziów. Jeżeli pan Prezydent podejmie taką decyzję, a nie jest tajemnicą, że planuje taką aktywność, to mamy powołanie sędziów - powiedział zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha na antenie Jedynki. 
Audio
  • Paweł Mucha: organizacja wymiaru sprawiedliwości jest kompetencją państw UE (Sygnały dnia/Jedynka)

Prezydent zamierza powołać kolejnych sędziów Sądu Najwyższego. Budzi to pewne kontrowersje, ponieważ niektórzy obserwatorzy twierdzą, że  powołanie nowych sędziów koliduje z niedawnym orzeczeniem Naczelnego Sądu Administracyjnego o zabezpieczeniu postępowań dotyczących nominacji sędziów do Sądu Najwyższego.

Współpracownik Andrzeja Dudy "nie zgadza się z jakimikolwiek głosami, które by wskazywały, że tu jest jakakolwiek wadliwość". - Mamy do czynienia z sytuacją, że postanowienia NSA nie dotyczą pana prezydenta - powiedział Paweł Mucha. Dodał, że "sąd nie może wchodzić w procedurę zmiany ustawy".

Kwestia reformy sądownictwa odbija się też echem na arenie międzynarodowej. Szef polskiego MSZ Jacek Czaputowicz zasugerował, że być może trzeba będzie rozważyć pewien kompromis w tej kwestii, jeśli werdykt Trybunału Sprawiedliwości UE będzie niekorzystny. Paweł Mucha uważa, że "skarga Komisji Europejskiej jest nietrafna". - Nie ma co się wypowiadać na temat negatywnego rozstrzygnięcia TSUE, bo to jest rzecz przyszła i niepewna - powiedział pracownik Kancelarii Prezydenta RP.

Zapraszamy do wysłuchania całej audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Paweł Mucha (Kancelaria Prezydenta RP)

Data emisji: 10.10.2018

Godzina emisji: 8.16

msze, IAR

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Paweł Mucha: na mocy ustawy I prezesem SN jest sędzia Dariusz Zawistowski

Ostatnia aktualizacja: 12.09.2018 09:52
Od dziś I prezesem Sądu Najwyższego jest sędzia Dariusz Zawistowski. Zastępca szefa Kancelarii Prezydenta Paweł Mucha wyjaśniał w radiowej Jedynce, że nastąpiło to z mocy ustawy o Sądzie Najwyższym, a nie na skutek wyznaczenia sędziego na to stanowisko przez prezydenta Andrzeja Dudę.
rozwiń zwiń