X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Prymas Polski: Jan Paweł II uczył nas świeżości wiary

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2018 09:52
- Jan Paweł II uczył nas, że Bóg jest Ojcem a nie groźnym sędzią ani bóstwem, przed którym musimy drżeć z lękiem i niepewnością  - mówi w "Sygnałach dnia" arcybiskup Wojciech Polak.
Audio
  • Prymas Polski: Jan Paweł II uczył nas świeżości wiary (Sygnały dnia/Jedynka)
Prymas Polski Wojciech Polak
Prymas Polski Wojciech PolakFoto: prymaspolski.pl

W niedzielę (14 października) pod hasłem "Promieniowanie Ojcostwa" obchodzić będziemy XVIII Dzień Papieski. Upamiętnienie dnia wyboru Karola Wojtyły zbiega się z 40. rocznicą tego wydarzenia.

Prymas Polski mówi, że w jego odczuciu świeżość wiary, której uczył nas Jan Paweł II, polegała na tym, żeby przyjmować Chrystusa bardzo osobiście, w różne przestrzenie naszego życia osobistego, rodzinnego, społecznego, małżeńskiego czy kapłańskiego. - Tej świeżości doświadczaliśmy, kiedy Jan Paweł II nas ku Jezusowi, jako odkupicielowi świata i człowieka, na powrót kierował - zaznacza arcybiskup Wojciech Polak. 

Jak należy rozumieć przesłanie Dnia Papieskiego czyli "Promieniowanie Ojcostwa"? - Św. Jan Paweł II starał się pokazywać nam nie tylko słowem, ale stylem swojego posługiwania, swojego pasterzowania, że jest Ojcem Świętym. Był troskliwym, czułym Ojcem nie tylko dla wierzących, ale dla wszystkich, którzy się z nim spotykali - mówi arcybiskup.

- Z drugiej strony myślę, że to "Promieniowanie Ojcostwa" ma nas trochę otworzyć także na to, na co wskazywał nam Jan Paweł II, czyli na prawdę o Bogu jako Ojcu, czyli Bogu który przede wszystkim jest dla nas Ojcem, a nie groźnym sędzią ani bóstwem, przed którym musimy drżeć z lękiem i niepewnością - podkreśla abp Wojciech Polak.

Jak Prymas Polski wspomina dzień wyboru Karola Wojtyły na papieża? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Daniel Wydrych, Krzysztof Grzesiowski 

Gość: Arcybiskup Wojciech Polak (prymas Polski)

Data emisji: 13.10.2018

Godzina emisji: 7.15

kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak