"Jak rozmawiać o Sprawiedliwych?" Konferencja w Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 09:48
- Będziemy prezentować relację ocalałego z zagłady Pinchasa Guttera. Przetrwał getto warszawskie, kilka obozów koncentracyjnych. Bardzo aktywnie działa na polu edukacji - mówiła w radiowej Jedynce Łucja Koch, kierowniczka działu edukacji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN.
Audio
  • Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Konferencja w muzeum POLIN (Sygnały dnia/Jedynka)

W dniach 25-27 października w muzeum POLIN rozpocznie się międzynarodowa konferencja dla nauczycieli, edukatorów, osób pracujących z młodzieżą, pt.: "Jak rozmawiać o Sprawiedliwych? Reprezentacje w kulturze, znaczenie w edukacji." Konferencja poświęcona jest nauczaniu o pomocy Żydom podczas II wojny światowej.

Kierowniczka działu edukacji muzeum POLIN mówiła o zbiorach placówki. - Jeśli chodzi o wypowiedzi Sprawiedliwych wśród Narodów Świata to mamy zebranych ponad 400 wywiadów. Nie wszystkie są w postaci video. Mamy dużo nagrań audio. Korzystamy z nich przy naszej ekspozycji muzealnej - mówiła gość "Sygnałów dnia".

Łucja Koch mówiła też o Nagrodzie im. Ireny Sendlerowej "Za naprawianie świata". - Wyróżnienie zostanie przyznane w piątek. Wręcza je Centrum Edukacji Obywatelskiej i Stowarzyszenie Dzieci Holocaustu. Towarzyszyć temu będzie wykład porównawczy o tym jak uczymy o Sprawiedliwych w Europie i USA - zwróciła uwagę kierowniczka działu edukacji Muzeum Historii Żydów Polskich.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Piotr Gociek

Gość: Łucja Koch (kierowniczka działu edukacji Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN)

Data emisji: 25.10.2018

Godzina emisji: 8.16

polin.pl/ras/kh

Czytaj także

Jacek Sasin: Hanna Zdanowska nie może być traktowana inaczej, bardziej ulgowo

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 08:22
- Nie może być tak, że Hanna Zdanowska ma być traktowana inaczej, bardziej ulgowo, że mają jej pewne przepisy nie obowiązywać, choć mają one obowiązywać innych obywateli - powiedział na antenie radiowej Jedynki szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Jacek Sasin.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Marek Jakubiak: nie przekonałem warszawiaków, biorę to na klatę

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 09:30
- Biorę to na klatę i tyle, nie przekonałem warszawiaków, nie obrażam się na demokrację - mówił na antenie radiowej Jedynki Marek Jakubiak, poseł Kukiz'15 i były już kandydat na prezydenta Warszawy.  
rozwiń zwiń

Czytaj także

Koalicja z Ludowcami? Mariusz Błaszczak: decyzja należy do polityków PSL

Ostatnia aktualizacja: 25.10.2018 08:26
- To kolejne, 4 z rzędu wygrane wybory przez PiS. Jeżeli porównamy z wynikami sprzed 4 lat, to około miliona więcej Polaków zagłosowało na PiS - powiedział Mariusz Błaszczak w "Sygnałach dnia", komentując wyniki wyborów samorządowych. 
rozwiń zwiń