X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Jarosław Gowin: rozmowa o nowelizacji ustawy o SN po II turze wyborów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 09:28
Wicepremier Jarosław Gowin powiedział na antenie radiowej Jedynki, że rząd podejmie decyzję o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym po drugiej turze wyborów samorządowych.
Audio
  • Jarosław Gowin o nowelizacji ustawy o SN (Sygnały dnia/Jedynka)

W piątek unijny Trybunał Sprawiedliwości nakazał wstępnie zawiesić ustawę o Sądzie Najwyższym. Przychylił się w całości do wniosku Komisji Europejskiej i nakazał wstrzymanie nominacji sędziów Sądu Najwyższego, a tych, którzy zostali odesłani w stan spoczynku, nakazał przywrócić do pracy. Warszawa wielokrotnie wskazywała, że reforma wymiaru sprawiedliwości należy do wyłącznych kompetencji rządu krajowego. 

Gość radiowej Jedynki wyjaśnił, że "obecnie eksperci Ministerstwa Sprawiedliwości analizują stanowisko unijnego Trybunału Sprawiedliwości". Jarosław Gowin zapewnił, że w tej sprawie nie dojdzie do zaostrzenia sporu z Brukselą". 

- Na pewno nie będzie napięcia pomiędzy Polską a Unią Europejska i Trybunałem Sprawiedliwości UE. Takiego napięcia, które wmawiają nam politycy opozycji, strasząc tym, że wyprowadzamy Polskę z UE. Obecnie toczy się naturalny dialog.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Katarzyna Gójska

Gość: Jarosław Gowin (wicepremier, minister nauki i szkolnictwa wyższego)

Data emisji: 26.10.2018

Godzina emisji: 8.16

IAR/koz/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Rząd zignoruje orzeczenie TSUE? Dworczyk: mam nadzieję, że do takiej konfrontacji nie dojdzie

Ostatnia aktualizacja: 27.08.2018 07:48
- Ta konfrontacja byłaby szkodliwa nie tylko dla Polski, ale i dla Unii Europejskiej - odniósł się w radiowej Jedynce do wypowiedzi Jarosława Gowina o ewentualnym zignorowaniu przez rząd orzeczenia TSUE szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk. 
rozwiń zwiń