X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Janusz Kukuła: pod koniec 2019 roku otwarcie Muzeum Teatru Polskiego Radia

Ostatnia aktualizacja: 27.10.2018 09:20
Muzeum Teatru Polskiego Radia może zostać otwarte już pod koniec przyszłego roku przyszłego roku - poinformował dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła. Zaprosił też na sobotni koncert piosenek Zbigniewa Łapińskiego.
Audio
  • Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła o koncertach i powstającym muzeum (Jedynka/Sygnały dnia)
Janusz Kukuła
Janusz KukułaFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Muzeum powstaje w Baranowie Sandomierskim pod nazwą "Muzeum Głosów i Słów". Janusz Kukuła zapewnił, że będzie tam można posłuchać głosów najwybitniejszych aktorów, występujących w Teatrze Polskiego Radia. W Muzeum Głosów i Słów będzie można nagrywać słuchowiska i pisać scenariusze, a także organizować przedsięwzięcia edukacyjne.

A w sobotę wieczorem o 21.05 Program Pierwszy Polskiego Radia nada koncert Studia Piosenki Teatru Polskiego Radia, zatytułowany "Akompaniator - piosenki Zbigniewa Łapińskiego". 

Dyrektor Teatru Polskiego Radia Janusz Kukuła przypomniał w radiowej Jedynce, że zmarły pół roku temu pianista i kompozytor był znany między innymi ze współpracy z Jackiem Kaczmarskim i Przemysławem Gintrowskim.

Janusz Kukuła, który sprawuje opiekę artystyczną nad koncertem, podkreślił, że Studio Piosenki Polskiego Radia nawiązuje do wieloletniej tradycji publicznej radiofonii. Do tej pory na koncertach Studia wystąpiło przeszło 80 wykonawców.

Do udziału w koncertach organizowanych przez Studio Piosenki Teatru Polskiego Radia są zapraszani młodzi, utalentowani wykonawcy, laureaci przeglądów oraz festiwali, którzy w nowych aranżacjach wykonują znane i lubiane przeboje polskich autorów i kompozytorów. 

Więcej w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzący: Krzysztof Grzesiowski

Gość: Janusz Kukuła (dyrektor Teatru Polskiego Radia)

Data emisji: 27.10.2018

Godzina emisji: 8:15

IAR/Jedynka/agkm/kwh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

100-lecie odzyskania niepodległości. Dyrektor Biblioteki Narodowej apeluje o przekazywanie książek

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2018 10:55
- Przez zabory, a później II wojnę światową, braki Biblioteki Narodowej w zbiorach z XIX i początku XX wieku sięgają nawet 30 procent. Z okazji stulecia odzyskania niepodległości warto byłoby je odrobić - powiedział dyrektor BN dr Tomasz Makowski w "Sygnałach dnia".
rozwiń zwiń