Adam Szłapka: siły opozycyjne powinny budować szeroką koalicję

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 10:16
- Byłoby dobrze, gdyby wszyscy ci, co są za Europą budowali szeroki front. To byłoby dobre dla Polski i Europy - powiedział w "Sygnałach dnia" Adam Szłapka z Nowoczesnej. 
Audio
  • Adam Szłapka o wyborach samorządowych (Jedynka/Sygnały dnia)
Audio
  • Adam Szłapka o wyborach samorządowych (Jedynka/Sygnały dnia)

Gość audycji odniósł się do wyniku wyborów samorządowych i możliwych koalicjach w sejmikach. - Jesteśmy czwartą siłą w sejmikach wojewódzkich, mamy 31 radnych, czyli więcej niż SLD w 2014 roku, a w całym kraju mamy ponad 200 radnych. W SLD jest wiele osób, z którymi dobrze jest rozmawiać, ale przewodniczący Czarzasty ma jakiś problem z rozmowami, nie chce się porozumiewać. Koalicja Obywatelska będzie rządzić w większości sejmików, ale trwają nieczyste zagrania ze strony PiS - mówił Adam Szłapka z Nowoczesnej.

- To jest moment, w którym siły opozycyjne powinny budować szeroką koalicję. Byłoby dobrze, gdyby wszyscy ci, co są za Europą budowali szeroki front. To byłoby dobre dla Polski i Europy. 80 proc. wyborców widzi swoją przyszłość w projekcie europejskim, dlatego warto budować taką koalicję - przyznał polityk.

Gość "Sygnałów dnia" odniósł się również do systemu, odpowiedzialnego za rozdzielanie mandatów. - Jestem za systemem wielopartyjnym. Uważam, że metoda obliczania wyników D’Hondta nie jest dobra dla demokracji, bo daje dużą premię wielkim ugrupowaniom. Dobrze, gdyby np. 40 proc. wyborców zagłosowało na PiS, to powinni mieć 40 proc. mandatów - stwierdził polityk.

Zapraszamy do odsłuchania całej audycji.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Adam Szłapka (.Nowoczesna)

Data emisji: 29.10.2018

Godzina emisji: 8.15

dn/kh

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Adam Szłapka: w stosunku do kiboli prawo powinno być zaostrzone

Ostatnia aktualizacja: 24.05.2018 08:09
- W kwestii walki z kibolami Polsce brakuje konsekwencji - powiedział na antenie Jedynki sekretarz generalny Nowoczesnej Adam Szłapka.
rozwiń zwiń