Marcin Kierwiński marszałkiem województwa mazowieckiego? "Wszystko jest możliwe"

Ostatnia aktualizacja: 05.11.2018 08:55
- Całkowicie w odwrocie jest ugrupowanie, które zagrażało samorządowi – powiedział w "Sygnałach dnia" Andrzej Halicki, poseł Platformy Obywatelskiej, komentując wyniki II tury wyborów samorządowych na Mazowszu.
Audio
  • Andrzej Halicki komentuje wyniki wyborów na Mazowszu (Sygnały dnia/Jedynka)

Wyniki II tury wyborów samorządowych wprowadziły zmiany w niejednym mieście na Mazowszu. Według najnowszych informacji, w Siedlcach po trzech kadencjach władzy Prawa i Sprawiedliwości prezydenturę objął kandydat bezpartyjny – Andrzej Sitnik. Natomiast mieszkańcy Ostrołęki zdecydowali, że nowym prezydentem będzie przedsiębiorca Łukasz Kulik.

Zdaniem Andrzeja Halickiego taka zmiana sił politycznych w mazowieckich miastach jest konsekwencją ogólnokrajowej polityki rządu. - Całkowicie w odwrocie jest ugrupowanie, które samorządowi zagrażało. W bastionach PiS - Siedlcach czy Ostrołęce mamy utratę władzy PiS. Myślę, że to trwała zmiana. Zagrożenie dopłat i próba wyprowadzenia Polski z UE to żywotne interesy także mieszkańców mniejszych miast – przyznał gość Jedynki.

Andrzej Halicki powiedział również, kto jego zdaniem może zostać marszałkiem województwa mazowieckiego. Wskazał na obecnego marszałka Adama Struzika, ale nie wykluczył też kandydatury Marcina Kierwińskiego. - Wszystko jest możliwe. Rozmowy dopiero się zaczynają - przyznał.

Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

. .

***

Tytuł audycji: Sygnały dnia

Prowadzi: Katarzyna Gójska

Gość: Andrzej Halicki (Platforma Obywatelska)

Data emisji: 5.11.2018

Godzina emisji: 7.40

abi/kw

Czytaj także

Jarosław Gowin: rozmowa o nowelizacji ustawy o SN po II turze wyborów

Ostatnia aktualizacja: 26.10.2018 09:28
Wicepremier Jarosław Gowin powiedział na antenie radiowej Jedynki, że rząd podejmie decyzję o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym po drugiej turze wyborów samorządowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Adam Szłapka: siły opozycyjne powinny budować szeroką koalicję

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 10:16
- Byłoby dobrze, gdyby wszyscy ci, co są za Europą budowali szeroki front. To byłoby dobre dla Polski i Europy - powiedział w "Sygnałach dnia" Adam Szłapka z Nowoczesnej. 
rozwiń zwiń